Apple znovu žaluje Samsung, opět kvůli designu

Apple se opět pouští do boje se společností Samsung, jež údajně kopíruje design. Německý soud tak bude rozhodovat o osudu celkem 15 zařízení.

Apple znovu žaluje Samsung, opět kvůli designu


TabletyJak informoval sesterský server PC World, vznesla společnost Apple u soudu v německém Düsseldorfu další vlnu žalob proti svému korejskému konkurentovi, společnosti Samsung. Předmětem sporu se opět stává design, který dle slov Applu společnost Samsung zneužila pro vytvoření deseti vlastních smartphonů (např. oblíbený model Galaxy S II). Jak uvedl mluvčí německého soudu Peter Schütz, společnost Apple má za to, že se smartphony z produkce Samsungu až příliš podobají některým verzím iPhone. Další žaloba se potom vztahuje k pětici tabletů, jež mají kopírovat design iPadu.

V Düsseldorfu se již v září minulého roku odehrál velmi podobný soudní spor mezi oběma společnostmi, který vyústil až k zákazu prodeje tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 na území Německa. Po této události Samsung mírně upravil vzhled inkriminovaného zařízení a začal jej prodávat pod označením Samsung Galaxy Tab 10.1N. Obratem jej Apple opět žaloval, avšak v tomto případě již soud rozhodl ve prospěch Samsungu.

Co se týká nových žalob, dle Petera Schütze se údajným kopírováním vzhledu smartphonů bude německý soud zabývat v srpnu, tablety pak přijdou na řadu v září.

Komentáře