Applu jedna výhra nestačí, bude opět žalovat Samsung

Společnost Apple plánuje rozšířit svou patentovou žalobu korejského rivala Samsung o dalších šest zařízení. Nové kolo řady soudních sporů mezi oběma společnostmi má započít v březnu 2013.

Applu jedna výhra nestačí, bude opět žalovat Samsung


Velká patentová bitva mezi technologickými velikány Apple a Samsung, v níž americká společnost letos v říjnu zvítězila, bude mít zřejmě další pokračování. Apple bude opět žalovat Samsung za porušené patenty.

Oficiální žaloba, již kalifornskému soudu předložil Apple v pátek, jmenuje hned několik zařízení z produkce Samsungu, jež mají narušovat duševní vlastnictví Applu. Jedná se o smartphony Galaxy S III, Galaxy Note II a Galaxy Rugby Pro a tablety Galaxy Tab 8.9 Wi-Fi a Galaxy Tab 2 10.1. V dokumentu Apple dokonce jmenuje doposud nevydaný smartphony Galasy S III Mini.

„Společnost Apple shledala, že tyto nově představené produkty porušují patenty stejným způsobem, jako již dříve nařčená zařízení,“ píše se v žalobě. Druhá strana barikády, společnost Samsung, minulý týden pro změnu podala žalobu na společnost Apple a její produkty Apple iPad mini, iPad čtvrté generace a nejnovější verzi přehrávače iPod Touch.

Původní soudní spor rozpoutala společnost Apple, jež Samsung obvinila z porušování patentů již 8. února letošního roku. Korejský výrobce obratem odpověděl vlastní protižalobou a soudní spory se táhly až do konce letošního srpna, kdy kalifornský soud shledal společnost Samsung vinnou. Apple si tak ve výsledku přišel na více, než miliardu amerických dolarů odškodného.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com
Komentáře