Arbes dodal bankovní systém pro Air Bank

Společnost Arbes Technologies nasadila bankovní systém Arbes OBS v nové české bance Air Bank, která zahájila svou činnost v loňském roce na podzim.

Arbes dodal bankovní systém pro Air Bank


Softwarová platforma Arbes OBS podle tiskového vyjádření představuje bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i komunikačních kanálů, jako jsou internet, e-mail a mobilní telefony včetně smartphonů. Díky vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém údajně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak i poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokáží spolupracovat s dalšími bankovními systémy.

Systém je možné průběžně rozšiřovat, a to s ohledem na plánovanou expanzi banky. Ta očekává již v průběhu prvního roku fungování zisk prvních 70 000 klientů, do pěti let by jich pak dle plánů banky mělo být až čtvrt milionu. Jedná se již o druhou implementaci systému Arbes OBS ve skupině PPF. Prvním bylo nasazení v JSC Home Credit Bank v Kazachstánu, které proběhlo v roce 2009.


Úvodní foto: Fotolia © Alexandr Mitiuc
Komentáře