Auditované finanční výsledky StringData za rok 2010

Společnost StringData oznamuje své auditované finanční výsledky za rok 2010. V loňském roce se podařilo společnosti StringData dosáhnout zatím nejvyšších tržeb za vlastní výrobky a služby.

Auditované finanční výsledky StringData za rok 2010


Fiskální rok 2010 byl pro společnost StringData úspěšný. Kromě skutečnosti, že se podařilo udržet a dále rozvíjet spolupráci se všemi dosavadními klienty, byly také uskutečněny nové akvizice v oblasti bankovního sektoru. K nejvýznamnějším z nich patří spolupráce se společností Raiffeisenbank či Dopravním podnikem hlavního města Prahy. StringData.

Z pohledu finančních výsledků se v roce 2010 podařilo dosáhnout stejného obratu jako v předkrizovém roce 2008. Za zvýšením celkového obratu stojí zejména růst tržeb za vlastní výrobky a služby, který v roce 2010 vykázal nejvyšší hodnotu v historii společnosti, a to 86,6 mil. Kč. Počet pracovníků pod hlavičkou StringData začal atakovat stovku - vzrostl na součastných 96. Celkové hospodaření společnosti bylo v rámci očekávání a stanovených cílů. Tento pozitivní vývoj společnost se aktuálně potvrzuje i pro rok 2011. Podobně jako v loňsku pokračujeme ve významné podpoře aktivit na Slovensku.

"Naše výsledky za rok 2010 odrážejí skutečnost, že dopad ekonomické krize z roku 2009 se projevil i v IT prostředí. Na finančních výsledcích je tedy znát opětovné oživení ekonomiky. Ve vysoce konkurenčním prostředí softwarových firem, ve kterém se pohybujeme, jsme v současnosti u některých produktů schopni konkurovat i významným mezinárodním hráčům jako jsou např. HP či IBM. Zároveň nás těší, že je naše společnost vnímána jako IT specialista na finanční sektor," komentuje finanční výsledky Robert Šamánek, CEO společnosti StringData.

Komentáře