Australská policie varuje před používáním mapové aplikace Applu

Australská policie varuje lidi, aby se nespoléhali na novou mobilní mapovou aplikaci od společnosti Apple.

Australská policie varuje před používáním mapové aplikace Applu


Varování přišlo poté, co několik motoristů skončilo v polopouštní oblasti národního parku, kde mohou teploty dosahovat až 46 stupňů Celsia a kde není žádný zdroj vody.

Policie ve městě Mildura, které leží v australském státě Victoria, vydala v pondělí tiskovou zprávu, v níž prohlašuje, že odpověděli na tísňová volání několika řidičů, kteří zůstali trčet v národním parku Murray Sunset.

Mapová aplikace Applu, představená v operačním systému iOS 6, zobrazuje podle policie Milduru vedle části parku, nicméně ve skutečnosti je umístěna asi 44 mil (70 km) na severovýchod. Někteří řidiči strávili v parku den bez jídla a vody a museli pěšky ujít dlouhou vzdálenost nebezpečným terénem, aby nalezli telefonní signál.

Policie to označila za „potenciálně život ohrožující problém“ a řekla, že kontaktovala Apple a doporučila lidem, aby do vyřešení chyb v aplikaci od Applu využívali jiné mapové programy.

Apple nahradilo mapovou aplikaci Googlu, kterou dodávalo na iPhonech až po model 4S, vlastní aplikací společnosti v iOS 6, která byla vydána 19. září. Uživatelé si stěžují, že Apple mapy nejsou přesné a obsahují chyby.

Apple v pondělí odkázalo na omluvu svého výkonného ředitele z 26. října, v níž řekl, že se společnost „nesmírně omlouvá“. Cook řekl, že se aplikace časem zlepší. Do té doby doporučil uživatelům používat Microsoft Bing, Google Maps či Nokia Waze.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © Bernd_Leitner - Fotolia.com
Komentáře