Autodesk 2011 pro digitální prototypování urychluje návrhové procesy

Společnost Autodesk uvedla novou řadu svého 2D a 3D návrhového a konstrukčního softwaru pro všechny výrobní společnosti, které potřebují digitálně navrhovat, vizualizovat a simulovat své produkty ještě před zahájením výroby.

Autodesk 2011 pro digitální prototypování urychluje návrhové procesy


Těsná technologická integrace, kterou nabízí Autodesk Inventor 2011 a celé portfolio softwaru společnosti Autodesk pro digitální prototypování, umožňuje návrhářům a konstruktérům efektivněji konkurovat na trhu a zvládat více práce vlastními prostředky.

Autodesk zdokonalil své specializované nástroje pro pracovníky zabývající se koncepčním navrhováním, vizualizacemi návrhů, konstrukčními a výrobními disciplínami. Zároveň začlenil klíčovou funkčnost těchto nástrojů do své stěžejní aplikace pro 3D strojírenské navrhování a konstruování Autodesk Inventor. Nové funkce aplikace Inventor 2011 pro přímou manipulaci zdokonalují proces strojírenského navrhování a v porovnání s verzí Inventor 2010 urychlují běžné návrhové práce jako např. modelování o zhruba 40 procent.

Aplikace Inventor 2011 rovněž obsahuje špičkové funkce pro vizualizace návrhů, takže uživatelé mohou lépe rozvíjet koncepty a komunikovat své návrhy s klienty. Nové stínování, osvětlení a vlastnosti materiálů poskytují uživatelům fotorealistické znázornění jejich návrhů, přičemž software Inventor renderuje návrhy průběžně při práci uživatele.

Kromě aplikace Inventor zahrnuje řešení Autodesku pro digitální prototypování nové aplikace pro koncepční navrhování, a konstrukční a výrobní postupy.

AutoCAD Electrical 2011 pomáhá návrhářům elektrických řídicích systémů rychle vytvářet návrhy řídicích systémů a mít snadný přístup k rozsáhlému katalogu informací pro velké projekty elektrického ovládání.

Optimalizované návrhové prostředí aplikace AutoCAD Mechanical 2011 poskytuje uživatelům podstatně lepší přístup k funkčnosti power kótování, která automaticky uspořádá kóty součástí s ostatními vlastnostmi výkresu, aniž by bylo nutné otevírat zvláštní dialogové okno.

Mechanické simulační nástroje Autodesk Algor Simulation 2011 jsou nyní integrovány s aplikací Autodesk Moldflow 2011. Díky tomu mohou uživatelé využívat výsledky simulace z Moldflow a její rozsáhlou databázi materiálů při provádění strukturálních simulací plastových dílů.

Řada Autodesk Alias 2011 Alias Sketch, Alias Design, Alias Surface a Alias Automotive – přinášejí funkce pro povrchové úpravy podporované špičkovými nástroji pro skicování, modelování a vizualizaci. Nový hybridní pracovní postup aplikace Autodesk Alias Sketch pro barvy a vektory pomůže kreativním profesionálům rychle proměnit nápady na přesvědčivé návrhy.

Autodesk Inventor Publisher se nyní objevuje v komerčním debutu po nedávné technologické předpremiéře v rámci Autodesk Labs. Tato snadno použitelná aplikace pro tvorbu produktové dokumentace umožňuje výrobcům poskytovat zákazníkům přehlednější a komplexnější technické pokyny vycházející ze stejného digitálního modelu, který používají od návrhu až po výrobu.

Autodesk Moldflow 2011 pomáhá uživatelům ověřovat a optimalizovat návrhy plastových dílů a vstřikovacích forem před zahájením výroby. Uživatelé mohou nyní snadno exportovat výsledky simulace z Moldflow do vizualizačního softwaru Autodesk Showcase 2011, ve kterém odhalí vady a uvidí, jak budou díly ve skutečnosti vypadat. Pomůže jim to zhodnotit kvalitu dílu a přijímat lepší návrhářská rozhodnutí.

Řešení správy kompletního digitálního prototypu v pracovní skupině Autodesk Vault 2011 nyní nabízí nové vizuální prostředí pro grafické mapování informací v úložišti Vault na modely Inventoru. Zjednodušuje pracovní postupy, zásadně zlepšuje proces reportování a rozhodování a urychluje výběr a interakci s modely.

Dostupnost produktů se může v různých zemích lišit. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/purchaseoptions.

Komentáře