Autodesk podporuje akademické aktivity na Univerzitě Pardubice

Autodesk podporuje akademické aktivity na Univerzitě Pardubice


V České republice vstoupila Univerzita Pardubice do Autodesk Academia Programu, Autodesk tak prohlubuje spolupráci s akademickou obcí v Rusku.

Společnost Autodesk, přední světový výrobce 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznamuje, že vysokoškolský Ústav elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice nově vstoupil do programu Autodesk Academia Program (AAP).

Univerzita Pardubice se tak řadí mezi další univerzity, střední a vyšší odborné technické školy v České a Slovenské republice. Tento vstup umožňuje univerzitě efektivně využívat software, podílet se na rozvoji a předávání zkušeností v akademických a komerčních komunitách a projektech, studentům přinese zdarma studentské licence softwaru, profesní poradenství a zejména zvyšování profesních dovedností a možnost získání celosvětově platného a uznávaného certifikátu Autodesk Certificate of Completion.

V Rusku Autodesk oznamuje strategické partnerství v oblasti vzdělávání s ruskou univerzitou St. Petersburg čímž rozšiřuje řady univerzit v komunitě "Student Engineering and Design Community".

Univerzita St. Petersburg pro architekturu a stavební inženýrství patří mezi vysoce uznávané a je jednou z prestižnějších technických univerzit v Rusku. Partnerství kromě jiného zahrnuje poskytnutí architektonické a inženýrské platformy Autodesk Revit 3D univerzitě, pořádání odborných seminářů a školení od Autodesku. Mezi další výhody, které vyplývají z tohoto partnerství patří například příležitosti spojené s využíváním spolupráce s dalšími univerzitami v on-line komunitě "Student and Engineering and Design Community" aj.

Komentáře