Autodesk představil PLM službu pro řízení životního cyklu produktu v cloudu

Společnost Autodesk ohlásila dostupnost Autodesk PLM 360, nové generace cloudových služeb poskytující řešení za zlomek nákladů na tradiční PLM systémy.

Autodesk představil PLM službu pro řízení životního cyklu produktu v cloudu


Autodesk PLM 360 je nabídka postavená na technologiích Autodesk a cloudovém přístupu. Údajně jde o první cloudové PLM řešení zaměřené na podnikové aplikace, které jdou za hranice konstrukčních procesů a řízení kusovníků.

„Shledali jsme Autodesk PLM 360 vítaným rozšířením našich postupů digitálního prototypování,“ řekl Rob Faber, výkonný ředitel společnosti Electron Vault, dodavatele technologií v oblasti energetiky. „S ohledem na vysoké náklady a expertízu spojenou s tradičním PLM jsme se nechtěli do podobných projektů dlouho pouštět. Ale dostupnost, rychlé nasazení a jednoduchost používání řešení Autodesk pomohla redukovat komplexnost našich PLM procesů v rámci globálních týmů.“

Kromě nabídky moderního vzhledu pro komfortní práci uživatelů se podle tiskového vyjádření řešení Autodesk PLM 360 vyznačuje efektivním přístupem ke konfiguraci systému bez potřeby znalosti programování, jež eliminuje potřebu drahých programátorů a konzultantů. Desítky předinstalovaných aplikací automatizují podnikové procesy napříč životním cyklem. S intuitivní funkcionalitou drag-and-drop mohou uživatelé aplikace přizpůsobovat nebo vytvářet své vlastní aplikace s ohledem na své specifické potřeby a bez nutnosti nákupu dodatečných modulů.

Autodesk PLM 360 je ryzí cloudová aplikace se sdíleným přístupem. Autodesk PLM 360 ale poskytuje i integraci a součinnost s on-premise systémy včetně softwaru pro správu produktových dat (PDM) Autodesk Vault. Vault umožňuje pracovním týmům organizovat, spravovat a sledovat konstrukční CAD data, výrobní kusovníky a změnové procesy z centralizovaného umístění.


Úvodní foto: © bebe - Fotolia.com
Komentáře