Autodesk představuje chystané 3D, GPS a tiskové funkce aplikace AutoCAD WS

Nová verze mobilní návrhové aplikace nabídne 3D spolupráci, polohové funkce a vzdálený tisk.

Autodesk představuje chystané 3D, GPS a tiskové funkce aplikace AutoCAD WS


Společnost Autodesk oznámila nové funkce, které nabídne aktuální verze webové a mobilní aplikace AutoCAD WS. Aplikace umožňuje zobrazovat, upravovat a sdílet projekty z aplikace AutoCAD na počítačích, webu i na mobilních zařízeních. Uživatelé aplikace AutoCAD WS nově získají přístup k 3D interaktivním funkcím včetně možnosti pracovat na mobilních zařízeních s 3D výkresy. AutoCAD WS bude podporovat GPS, čímž umožní sdílení a ukládání informací o geografické poloze v návrhových projektech. Nabídne též novou funkci Plot-to-Print pro vzdálený tisk na jakékoli tiskárně s technologií HP ePrint včetně modelů řady DesignJet.

Nová verze rozšiřuje funkčnost aplikace AutoCAD WS v následujících směrech:

•   3D interaktivní funkce – Interaktivní 3D režim umožní uživatelům zobrazovat a sdílet 3D výkresy pomocí aplikace AutoCAD WS na mobilních zařízeních.

•    Integrace GPS – Podpora přijímačů GPS ve většině mobilních zařízení umožní uživatelům zlepšit orientaci ve výkresech včetně možnosti přímo v terénu sdílet a ukládat komentáře ke geografickým polohám ve výkresu.

•    Plot to Print pomocí služby HP ePrint & Share – Po registraci bezplatné online služby HP ePrint & Share budou moci uživatelé aplikace AutoCAD WS tisknout návrhy na tiskárně HP DesignJet připojené k internetu z aplikace AutoCAD WS.

„Profesionální návrháři se neustále pohybují mezi kanceláří, lokalitou realizace zakázky a kancelářemi partnerů a klientů,“ řekl Santiago Morera, viceprezident a ředitel velkoformátového tisku ve společnosti HP. „Nová funkčnost cloudového tisku z aplikace AutoCAD WS prostřednictvím online služby HP sprint & Share poskytne uživatelům ucelené řešení dokumentace a sdílení jejich návrhů v papírové podobě, ať se právě nacházejí kdekoli.“

Komentáře