AVG: Počet útoků na Facebooku vzrostl za poslední rok trojnásobně

Malware na Androidu rychle roste, útoky typu blackhole dosahují počtu 800 000 za jeden den a Facebook zaznamenal velké skoky

AVG: Počet útoků na Facebooku vzrostl za poslední rok trojnásobně


Společnost AVG zveřejnila svoji první čtvrtletní zprávu o stavu bezpečnosti na internetu „AVG Community Powered Threat Report – Q1 2011”, která poskytuje vhled a pozadí trendů a vývojů ve světě online hrozeb. Trendy prvního čtvrtletí roku 2011 ukazují, že došlo k prudkému nárůstu celkového počtu celosvětových útoků. Nejpozoruhodnější vývoj zaznamenalo zvýšení škodlivých kampaní, které využívají virální povahu uživatelů Facebooku. Zde vzrostl počet v posledních 12 měsících trojnásobně.

Další oblast, která budí velké znepokojení, je prudký vzestup tzv. blackhole toolkitů, které jsou využívány zločinci ke koordinaci útoků. Během jednoho týdne v únoru 2011 počet útoků typu blackhole povyskočil z několika set denně na více než 800 000 za jeden den. Tato aktivita, spolu s rostoucím malware na platformě Android, značí zvýšenou profesionalitu ve struktuře a činnosti organizovaných zločinců, kteří za útoky stojí. Chytré telefony se stále více podobají počítačům, a proto došlo v prvním čtvrtletí roku 2011 k výraznému zvýšení rizik pro uživatele smartphonů a zejména uživatelů platformy Android. AVG podle zprávy zablokovalo v průměru 100 000 spamových a phishingových textových zpráv denně.

Komentáře