Až třetina výsledků vyhledávání populárních témat není bezpečná

Podle nové studie společnosti Norton zabývající se nekalou optimalizací pro internetové vyhledávače, vykázala více než třetina nejpopulárnějších hledaných termínů nejméně 10 % nebezpečných výsledků, které vystavují počítače a osobní údaje uživatelů riziku.

Až třetina výsledků vyhledávání populárních témat není bezpečná


Ukazuje se, že hledání spojení „tropical dreams sweepstakes“ se může změnit na noční můru a hledání termínu „red hot laugh riot“ může být cokoli jen ne legrace. Tyto dva konkrétní hledané termíny v době od února do května přinesly v prvních 100 výsledcích neuvěřitelných 99 % nebezpečných odkazů.

V reakci na tyto hrozby představila společnost Norton bezplatný nástroj Norton Safe Web Lite, který identifikuje rizikové webové stránky dříve, než na ně uživatelé klepnou ve výsledcích hledání. Nástroj Norton Safe Web Lite je po stažení z adresy safeweb.norton.com/lite přístupný ve formě panelu nástrojů v prohlížeči Internet Explorer nebo Mozilla Firefox. Zachycení rizikových výsledků před klepnutím na některý z nich je velice důležité, protože téměř 60 % rizikových webů identifikovaných aplikací Norton Safe Web obsahuje automatické stahování z webu a může infikovat počítač bez vědomí uživatele.

Skener Norton Safe Web for Facebook, který je také zdarma, nyní navíc nabízí možnost „Enable Auto-Scan“, která slouží k identifikaci jakýchkoli nebezpečných odkazů v informačních kanálech uživatelů. Skener Norton Safe Web for Facebook je k dispozici na adrese apps.facebook.com/nortonsafeweb.

Komentáře