Barracuda Profile Protector chce chránit uživatele sociálních sítí

Stejně jako elektronická pošta jsou i sociální sítě vystaveny rostoucí invazi různých typů on-line hrozeb, k nimž se přidává nutnost ochrany osobních údajů.

Barracuda Profile Protector chce chránit uživatele sociálních sítí


Barracuda má díky existující základně mnoha desítek tisíc instalovaných zařízení po celém světě k dispozici velké množství zdrojových dat o různých typech virů, spamu, malware a jiných bezpečnostních hrozeb sužujících uživatele Internetu. Takto získané údaje jsou z části veřejně přístupné na stránkách Barracuda Central http://www.barracudacental.org.

V rámci Barracuda Central společnost navíc již od roku 2008 poskytuje otevřenou neplacenou službu s názvem Barracuda Reputation Block List (BRBL), což je neustále aktualizovaná databáze internetových adres, ze kterých je rozesílán velký objem spamu. Díky tomu mohou uživatelé antispam řešení blokovat velkou část příchozího spamu.

V posledních několika letech zaznamenaly obrovský rozmach různé typy sociálních sítí, které jsou dalším způsobem pokročilé elektronické komunikace prostřednictvím Internetu mezi milióny lidí i firem po celém světě. Je však smutnou skutečností, že stejně jako elektronická pošta jsou i sociální sítě vystaveny rostoucí invazi různých typů on-line hrozeb, k nimž se přidává nutnost ochrany osobních údajů.

Podle výsledků aktuálního průzkumu již bylo devadesát procent uživatelů sociálních sítí vystaveno nějakému útoku, zejména spamu, a u dvaceti procent došlo k ohrožení citlivých údajů. Podrobné údaje ze studie můžete získat v dokumentu
http://www.barracudalabs.com/SNSreport/2011SocialNetworkingStudy.pdf

V průběhu loňského roku byla proto v rámci Barracuda Labs spuštěna služba Profile Protector (http://profileprotector.com), která se zaměřuje na nejpopulárnější služby sociálních sítí, kterými jsou Facebook a Twitter. Uživatelé si prostřednictvím této služby mohou on-line kontrolovat svůj účet a odhalit tak potenciální hrozby.

Komentáře