Betaverze Windows Server „8“ je k dispozici pro testování

IT specialisté a softwaroví vývojáři mají možnost stáhnout a vyzkoušet si betaverzi nového operačního systému plně optimalizovaného pro prostředí cloudu.

Betaverze Windows Server „8“ je k dispozici pro testování


Společnost Microsoft uvolnila veřejnou betaverzi operačního systému Windows Server „8“. Osmá generace serverového systému podle tiskového vyjádření softwarového giganta přináší optimalizaci pro prostředí privátního i hybridního cloudu. Windows Server „8“ Beta je určen IT specialistům a softwarovým vývojářům k vyzkoušení a případně poskytnutí zpětné vazby.

Při vývoji Windows Server „8“ čerpá společnost Microsoft ze zkušeností z provozování služeb Windows Azure – rozsáhlé cloudové infrastruktury využívající pro svůj provoz standardní hardware. Mezi hlavní přednosti nového systému patří zejména vylepšená virtualizační platforma Hyper-V, která například podporuje virtualizaci sítí, a díky tomu umožňuje  sdílení síťové infrastruktury různými odděleními nebo různými zákazníky. Inovací se dočkaly i služby pro zajištění dostupnosti záchrany dat, které nyní rozšiřují možnosti využití i ve spojení s cenově efektivnějším hardwarem. V neposlední řadě se  změn dočkal nástroj Server Manager, Windows PowerShell a spolu s technologiemi jako je Intellisense zjednodušují  správu serverů a procesů.

I nadále systém Windows Server „8“ poskytuje platformu pro vývoj a provoz serverových aplikací - například s .NET Framework 4.5 mohou vývojáři využít nový asynchronní jazyk a podporu knihoven pro škálovatelné aplikace nebo weby. Webový server IIS 8 nabídne vylepšené bezpečnostní možnosti a sand-boxing mezi aplikacemi, nativní podporu síťových soketů a provozování výrazně většího počtu stránek na jednom serveru.  

Více informací o Windows Server „8“ naleznete na stránkách Microsoft Server and Cloud Platform, z těchto stránek je také operační systém Windows Server „8“ Beta veřejně k dispozici pro stažení.


Úvodní foto: © pixel_dreams - Fotolia.com
Komentáře