Bezdrátový WiMAX Českých Radiokomunikací dostupný i v Písku

Radiokomunikace spustily do provozu novou bezdrátovou síť na bázi moderní technologie WiMAX, která poskytuje vysokorychlostní připojení k internetu, hlasové a datové služby v dalším městě.

Bezdrátový WiMAX Českých Radiokomunikací dostupný i v Písku


Od včerejška se mohou k síti WiMAX připojit také obyvatelé a firmy v Písku. Signál je šířen ze základnové stanice umístěné nedaleko od města na Kraví hoře a pokrývá mimo jiné Putim, Kestřany, Malé Nepodřice a ostatní menší města a obce v okolí Písku. Zahájení provozu bezdrátové sítě WiMAX v Písku je součástí plánu postupného rozšiřování technologie po celé České republice.

Písek je po Táboru a Českých Budějovicích posledním městem Jihočeského kraje, kde se obyvatelé mohou připojit k vysokorychlostnímu bezdrátovému internetu, který pracuje na bázi technologie WiMAX.

Služby pod názvem Business WiMAX jsou určeny převážně menším a středním společnostem, které vyžadují vysokou spolehlivost a garantované služby. Vedle služeb pro firmy je připravena i služba pro domácnosti a živnostníky s názvem Premium WiMAX. Připojení k internetu, hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím technologie WiMAX je také ideálním řešením pro zákazníky, kteří potřebují konektivitu v místech, kde není jiná možnost připojení k internetu.

Přehledové mapy s pokrytím signálem technologie WiMAX a bližší informace o službách Premium WiMAX a Business WiMAX naleznete na stránkách Českých Radiokomunikací www.radiokomunikace.cz.

Komentáře