Bezdrátový WiMAX je dostupný i v Táboře

České Radiokomunikace spustily do provozu novou bezdrátovou síť na bázi moderní technologie WiMAX, která poskytuje vysokorychlostní připojení k internetu, hlasové a datové služby v dalším městě. Od včerejška se mohou k síti WiMAX připojit také obyvatelé a firmy ve městě Tábor.

Bezdrátový WiMAX je dostupný i v Táboře


Signál je šířen ze základnové stanice umístěné ve středu města a pokrývá mimo jiné Sezimovo Ústí, Měšice a ostatní menší města a obce v okolí Tábora. Zahájení provozu bezdrátové sítě WiMAX v Táboře je součástí plánu postupného rozšiřování technologie po celé České republice.

Tábor se tak po Českých Budějovicích stává již druhým městem Jihočeského kraje, kde se obyvatelé mohou připojit k vysokorychlostnímu bezdrátovému internetu, který pracuje na bázi technologie WiMAX. Třetím velkým městem Jihočeského kraje, kde by měla být síť WiMAX dostupná do konce podzimu 2009, je Písek.

Služby pod názvem Business WiMAX jsou určeny převážně menším a středním společnostem, které vyžadují vysokou spolehlivost a garantované služby. Vedle služeb pro firmy je připravena i služba pro domácnosti a živnostníky s názvem Premium WiMAX Připojení k internetu, hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím technologie WiMAX je také ideálním řešením pro zákazníky, kteří potřebují konektivitu v místech, kde není jiná možnost připojení k internetu.

„Jednou z výhod sítě WiMAX je, že zaručuje vysoké rychlosti i na větší vzdálenosti od základnové stanice. Technologie WiMAX tak umožní lepší pokrytí i ve špatně přístupných místech,“ řekl Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací. „Věřím, že i zákazníci v Táboře ocení výborné parametry WiMAXu a unikátní vlastnosti, které nenabízí žádná jiná technologie,“ dodal Marcel Procházka.

Přehledové mapy s pokrytím signálem technologie WiMAX a bližší informace o službách Premium WiMAX a Business WiMAX naleznete na stránkách Českých Radiokomunikací www.radiokomunikace.cz.

 

Komentáře