Bezplatná legalizace Windows 8?

Na internetu se objevují zprávy o tom, že uživatelé, kteří si nainstalovali pirátskou verzi systému Windows 8 Pro, budou moci tento systém údajně bezplatně legalizovat.

Bezplatná legalizace Windows 8?


Od konce října do 13. ledna totiž Microsoft nabízí akci Windows 8 Media Center zdarma. Uživatelé se jen zaregistrují pomocí e-mailu a získají tak produktový klíč, který mohou použít pro aktualizaci systému na verzi s WMC. Microsoft však v rámci tohoto procesu nijak nekontroluje legálnost dosavadního klíče pro Windows, takže systém můžete teoreticky aktivovat zcela zdarma.

Informace se poprvé objevila na fóru webu Reddit. Zde je také popsán postup. Ti, kteří si Windows 8 Pro nekoupili, ale stáhli bez placení, získali aktivační klíč systému na pirátských KMS serverech. Tento pirátský klíč je třeba každý půlrok obnovovat, aby se aktivace systému udržela.

Po instalaci WMC však získá uživatel klíč trvalý, díky němuž už nebude muset nikdy myslet na opětovné aktivace „svého“ systému. Otázkou je, zda to stojí za ušetřených 15 eur, za něž v Evropě Microsoft nabízí přechod na nový systém z Windows 7. Je také prakticky jisté, že společnost v těchto dnech na odstranění bugu tvrdě pracuje.


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře