Biometrie se uplatňuje ve službách, docházku tak řeší zdravotníci a obchody

Docházkové systémy na otisky prstů využívají nejvíce firmy podnikající v oblasti služeb. Ze všech zájemců o biometrii tvoří 44 % právě sektor služeb, a to především velkoobchod, maloobchod a zdravotnická zařízení.

Biometrie se uplatňuje ve službách, docházku tak řeší zdravotníci a obchody


Docházkové systémy na otisky prstů využívají podle prodejní statistiky společnosti IReSoft za 1. pololetí roku 2011 nejvíce firmy podnikající v oblasti služeb. Ze všech zájemců o biometrii tvoří 44 % právě sektor služeb, a to především velkoobchod, maloobchod a zdravotnická zařízení. Naopak nejnižší poptávku po biometrii projevují podniky zabývající se IT technologiemi.

Kontrola docházky zaměstnanců je v tuzemských firmách realizována stále častěji prostřednictvím systémů na otisky prstů. Biometrické čtečky volí především podniky ze sektoru služeb, které tvoří téměř polovinu poptávky po tomto zboží. Čtvrtina prodaných biometrických systémů potom podle uvedeného zdroje směřuje do oblasti strojírenství a 23 % systémů je distribuováno do firem podnikajících v oblasti výroby. V rámci ostatních podnikatelských oblastí je poptávka po identifikaci zaměstnanců pomocí otisků prstů minimální.

V rámci sektoru služeb se o biometrické systémy zajímají hlavně obchodníci, a to jak velkoobchody, tak i maloobchody. Poptávku registrujeme i ze strany zdravotnických zařízení,“ uvedl Jiří Halousek, ředitel společnosti, která průzkum realizovala.

Komentáře