BlackBerry představuje smartphony Z10 a Q10

Nová řada smartphonů 10 od společnosti BlackBerry nabízí buďto dotykovou obrazovku nebo qwerty klávesnici.

BlackBerry představuje smartphony Z10 a Q10


Společnost BlackBerry, dříve RIM, konečně představila svoje první smartphony řady BlackBerry 10, modely Z10 a Q10.

Pro nalákání jak současných zákazníků, tak lidí, kteří v životě nepoužívali BlackBerry, je zde dotykový telefon Z10, pro konzervativnější „stálice mezi zákazníky“ je zde BlackBerry Q10 (dříve známý jako X10) s fyzickou qwerty klávesnicí.

V oficiálním vyjádření BlackBerry stálo: „Nová řada smartphonů BlackBerry 10 je elegantní a osobitá. Jde o dosud nejrychlejší, nejpokročilejší telefony BlackBerry.“

Jak Z10, tak Q10 obsahují 1,5GHz dvoujádrový procesor, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti. Pro rozšíření této paměti je tu také slot na microSD kartu. Z10 má 4,2palcový displej, obrazovka modelu Q10 je potom 3,1palcová. Oba telefony podporují 4G LTE, NFC a mají microHDMI port.

Nový operační systém je podle BlackBerry „masivní a důvěryhodnou platformou, která je plynulá a pohotově reagující.“

Mezi funkce systému patří BlackBerry Hub, Flow, Remember, Time Shift, BBM a Balance. Obchod s aplikacemi BlackBerry World pak začal se 70 tisíci aplikacemi. Tisíce dalších budou přidávány každým týdnem.

Podle BlackBerry bude pro smartphony BlackBerry 10 dostupná celá řada příslušenství, včetně nového miniaturního stereo reproduktoru či škály řešení pro přednášení a nabíjení včetně unikátní nabíječky, která nabízí nabíjení za pochodu.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: BlackBerry
Komentáře