British American Tobacco bude využívat cloud od T-Systems

Zakázka v hodnotě více než 160 milionů euro je největším cloudovým projektem pro T-Systems.

British American Tobacco bude využívat cloud od T-Systems


Společnost T-Systems získala největší zakázku na dodávku cloud computingu ve své historii. Hodnota sedmiletého kontraktu je více než 160 milionů euro. Společnost British American Tobacco, pro kterou budou služby poskytovány, působí ve stoosmdesáti zemích světa. Společnost vlastní 45 výrobních závodů po celém světě a zaměstnává přes 60 tisíc zaměstnanců. Na základě sjednaného kontraktu budou IT služby dodávány dynamicky s ohledem na zvýšení flexibility a ekonomické efektivity.

British American Tobacco používá systémy SAP pro zajištění a provoz svých podnikatelských aktivit a vynakládá  prostředky na konsolidaci celého systému do jednoho celku v roce 2016. Sjednocený systém pak bude používán v 65 zemích.

V průběhu dvou let převede British American Tobacco své aplikace do cloudu společnosti T-Systems. Po této migraci bude možné odebírat služby podle aktuálních požadavků a nároků na skutečné využití. Součástí zakázky je také mezinárodní integrace a konsolidace datových center. Nové uspořádání se bude skládat ze tří datových center v Evropě, Asii a Jižní Americe.


Úvodní foto: Fotolia © Alexandr Mitiuc
Komentáře