Brýle nebo čočky? Proč?

Nemožné ihned a zázraky do tří dnů – i tak by se dal laicky charakterizovat dnešní pokrok v oblasti refrakční oční chirurgie.

Brýle nebo čočky? Proč?


Skoro každý považuje svůj zrak za nejcennější vjem, bez kterého si svůj život nedokáže představit. Avšak spousta lidí si k dobrému zraku musí pomáhat pomůckami jako jsou kontaktní čočky, nebo brýle. Bohužel jsou i tací, kteří nemohou kvůli svému zhoršenému zraku vykonávat své povolání. Mezi tuto skupinu patří např. vrcholoví sportovci, kteří jsou častými pacienty refrakčních očních klinik, které jim doslova jejich zrak znovu navrátí.

Operace není pro pacienty nijak náročná a „spravení“ obou očí zabere zpravidla necelých 15 minut. Druhý až třetí den po operaci už může pacient lehce trénovat/pracovat a plné nasazení si může dovolit už po 14 dnech.

"Operovali jsem nedávno i pilotku Airbusu, která už třetí den po operaci šla do své práce a pilotovala letadlo bez brýlí," sdělil doktor Havránek z Oční kliniky Horní Počernice. "Na naší klinice máme nejmodernější femtosekundový laser v ČR a také v  současné době zavádíme i novou metodu, takzvanou Blended vision, která se používá i u pacientů po padesátce, takže dokážeme odstranit většinu vad, které vyžadují nošení brýlí," dodal Havránek. Tiskové konference se zúčastnila i zpěvačka Míša Nosková nebo Valerie Zawadská. Obě přitom operaci samy zvažují.

Komentáře