Bude mít příští iPad mini Retina displej?

Apple již nyní kuje plány na tablety iPad příští generace, včetně lehčího iPadu a iPad mini s Retina displejem.

Bude mít příští iPad mini Retina displej?


Nevyhnutelnost

Není to neočekávaný postup.

Strategií Applu ohledně vydávání nových produktů jsou spíše podstatné změny, například chybějící 3G u první generace iPadu si přímo říkalo o to, aby se tato situace u další generace změnila.

iPad mini

Majitelé iPadů mini mají svá zařízení rádi, a ti co nemají, můžou preferovat Retina displej většího modelu. Web Digitimes oznamuje, že iPad mini příští generace bude mít mnohem lepší rozlišení displeje. Přestože zpráva nehovoří v případě aktualizace v polovině příštího roku přímo o Retina displeji, je implementace tohoto prvku velice pravděpodobná.

Příští vydání Applu se zaměří na mobilitu, což znamená, že 9,7palcový model bude lehčí než současná generace, a to i díky využití nové technologie světelného panelu LED.

Baterie

Nedávný test provedený britskou spotřebitelskou skupinou „Which?“ zjistil, že iPad a iPad mini již nyní nabízejí mnohem lepší životnost baterie než konkurence. Rozdíl je opravdu výrazný.

Například iPad s retina displejem nabídl uživateli 811 minut, iPad 2 potom při stejném testu 590 minut. Nejlepším tabletem s Androidem byl potom Sony Xperia Tablet S s 534 minutami, následovaný Samsungem Galaxy Tab 2 10.1 (532 minut).

iPad mini

Není pravděpodobné, že by Apple u svých produktů nové generace obětovalo svou velkou výhodu v podobě životnosti baterie. To znamená, že je dost možné, že příští modely budou mít zapojeny nové technologie baterie, na nichž Apple aktuálně pracuje.

Užitečnost

Nevyhnutelná jsou i vylepšení fotoaparátu. Tato zlepšení se mohou týkat technologie rozpoznání tváře a objektů.

Technologie rozpoznávání objektů může znamenat, že uživatelé budou moci identifikovat svou aktuální pozici (nebo cíl své cesty) pouhým vyfocením místa, kde se nachází, případně analýzou obrázku místa, kam se chtějí dostat. Tato zlepšení však budou pravděpodobněji nejprve součástí budoucího iPhonu.

Zaměření na příští krok Applu je přirozené. Někteří argumentují tím, že společnost může začít dělat u svých mobilních zařízení mnohem častější změny k lepšímu, zatímco jiní jim oponují, že by to jen zmátlo zákazníky, kteří by nevěděli, kdy by byl správný čas k aktualizaci.

Apple se snaží dodat u každé nové generace svých produktů významné změny k lepšímu. To znamená, že dokonce když si koupíte nový Mac, již víte, že příští Mac bude nabízet něco navíc. Přesto uživatelé Macu zůstávají mezi těmi nejloajálnějšími v počítačové branži.

Stejná loajalita se týká mobilních zařízení Applu, přestože se konkurence snaží o nahlodání této loajality zveličováním zřídkavých chyb společnosti – například Map. Vypadá to, že tento trend bude pokračovat i v roce 2013 vydáním nové generace iZařízení.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Apple
Komentáře