Byznys ERP kryje záda průzkumným vrtům

Společnost Vrtný a geologický průzkum se rozhodla zavést podnikový informační systém Byznys ERP od společnosti JKR.

Byznys ERP kryje záda průzkumným vrtům


Hlavním cílem nasazení nového ERP systému bylo vyřešení požadavku společnosti Vrtný a geologický průzkum na evidenci strojů a speciálního nářadí, které se po zpracování jednotlivých zakázek vrací zpět do skladu, a pokud je po kontrole shledáno použitelným, využívá se na další zakázce. Konzultanti společnosti JKR proto vytvořili speciální sklad, na který se sledované položky přesouvají. Kvůli přiřazení strojů a nářadí ke konkrétním zakázkám došlo také k založení takzvaných lokací, na kterých se všechny použité nástroje evidují. Uživatel díky tomu získal přehled o volných kapacitách zařízení.

Vzhledem k tomu, že se na většině zakázek podílí více středisek najednou, vytvořili konzultanti uživatelskou úpravu vnitrofakturace umožňující automatické převádění a přeúčtování veškerých nákladů mezi jednotlivými středisky. Protože společnost realizuje rozsáhlé stavební zakázky, se kterými souvisí evidence pozastávek, došlo také ke zpracování uživatelské úpravy Pozastávky. Ta umožňuje uživatelům evidovat veškeré pozastávky a včas je upozorňuje na jejich splatnost. V neposlední řadě došlo také pomocí různých podmínek a filtrů k přizpůsobení uživatelských sestav na míru.

Mezi hlavní přínosy řešení patří podle tiskového prohlášení zrychlení přístupu uživatelů k datům, vznik nového skladu, na kterém se evidují zařízení zapůjčená na jednotlivé zakázky, vnitrofakturace pro převádění nákladů mezi středisky a uživatelsky vytvořené gridy na ploše, které pomáhají kontrolovat a předcházet definovaným problémům dříve, než k nim vůbec dojde.


Úvodní foto: © Argus - Fotolia.com
Komentáře