Byznys na Olympiádě: v Londýně byla otevřena British Business Embassy. Nechybí ani Češi

Britský premiér David Cameron v Londýně slavnostně otevřel centrum nazvané British Business Embassy, které se po dobu olympijských her stane hlavním místem setkávání byznysmenů z celého světa.

Byznys na Olympiádě: v Londýně byla otevřena British Business Embassy. Nechybí ani Češi


Včera se tam zároveň konala první velká akce, konference na téma globálních investic, která odstartovala sérii 17 obchodních summitů zaměřených sektorově či regionálně. Těchto akcí se mají celkem zúčastnit téměř čtyři tisíce byznysmenů, investorů a politiků z celého světa nebo například polovina firem z prestižního londýnského burzovního indexu FTSE 100.

“Věřím, že náplní a odkazem těchto olympijských her může být mnohem více než špičkový sport. Například špičkový byznys,” řekl dnes při příležitosti zahájení provozu British Business Embassy v londýnském Lancaster House britský premiér David Cameron.

Hlavním cílem British Business Embassy je přilákat do Velké Británie nové investice, povzbudit britský obchod a navázat nové obchodní kontakty. Projekt je součástí plánu vyhlášeného premiérem Cameronom - získat z pořádání her pro britskou ekonomiku přímý nebo nepřímý zisk ve výši až 13 miliard liber. Z toho by více než miliarda liber měla do britské ekonomiky přitéci právě díky aktivitám British Business Embassy.

Jednotlivé obchodní summity budou zaměřené například na ICT, energetiku, vzdělávání, zdravotnictví, maloobchod či na konkrétní regiony jako Čína nebo Brazílie. Obchodní oddělení Britského velvyslanectví v Praze do Londýna pozvalo i některé české delegáty. Nejvíce z nich bude zastoupeno na ICT summitu 3.srpna (firmy BSC Praha, Pontech Group, ATX, Acision a dále Czech ICT Alliance). Na energetickém summitu 6.srpna pak nebudou chybět zástupci ČEZu, na summitu kreativních služeb zase architekt Robert Votický z Lewis and Hickey.

Konference na téma globálních investic se kromě Davida Camerona zúčastnila například šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová, prezident Evropské centrální banky Mario Draghi či guvernér Bank of England Mervyn King. Hlavním tématem byly investiční výzvy a příležitosti ve světě.


Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com
Komentáře