CA: Změny na každém kroku

Společnost Computer Associates za poslední rok změnila snad vše, co se dalo. Má nového CEO Johna Swainsona, obměněný top management, organizační strukturu a na své výroční konferenci, téměř rok po nástupu Swainsona do funkce, oznámila i změnu strategie, názvu společnosti a loga.

CA: Změny na každém kroku


Společnost Computer Associates za poslední rok změnila snad vše, co se dalo. Má nového CEO Johna Swainsona, obměněný top management, organizační strukturu a na své výroční konferenci, téměř rok po nástupu Swainsona do funkce, oznámila i změnu strategie, názvu společnosti a loga.

Účastníci konference se shodovali na tom, že firma za poslední rok urazila hodný kus cesty. Ve svém úvodním vystoupení na konferenci oznámil John Swainson změnu jména společnosti z Computer Associates na CA, upraveno bylo také logo. Změnou identity se nový management firmy snaží získat odstup od „staré“ firmy. Swainson je bývalý top manažer IBM, kde strávil 26 let.

Produktová škatulata
Swainson provedl rozdělení do pěti hlavních skupin, přičemž věnovat se má smysl první čtyřem: Enterprise Systems Management, Security Management, Storage Management, Business Service Optimization a CA Products Group. Barrenechea potvrdil, že čtyři zmíněné oblasti, na které se CA hodlá koncentrovat, zahrnují 15 hlavních produktových skupin.

Do CA Products Group byly přesunuty stovky převážně starších softwarových produktů. Většina jich vznikla pro staré mainframové aplikace a dodnes jsou zákazníky, kteří je používají, považovány za kritické. CA hodlá tyto aplikace nadále podporovat a podle potřeby vydávat updaty. Některé z nich by eventuálně mohly být ukončeny. „Pravděpodobně proběhne konsolidace v rámci produktových řad, protože CA má novou strategii a chce být dále vnímána jako firma dodávající sady integrovaných nástrojů namísto jednotlivých komponent,“ prohlásil Rich Ptak, analytik Ptak, Noel & Associates. „Kvůli tomu se bude muset zbavit nepotřebného harampádí.“

Integrované novinky
CA celkem na konferenci ohlásila 26 nových a upgradovaných produktů (například z řad Unicenter 11, eTrust či BrightStor), dále pak sady bundlovaných aplikací. „Zatímco před rokem jsme měli samostatné nástroje pro antivirus, spyware, firewall a mnoho menších komponent, dnes o nich uvažujeme jako o integrovaných sadách produktů,“ řekl Andrew Dutton, General Manager CA pro oblast EMEA (East, Middle East & Africa). Podobné snahy o spojování lze podle analytiků pozorovat i u konkurence, ale ne v takové míře jako u CA.

Za příklad sady produktů může sloužit nově ohlášená sada CA Service Availability, která obsahuje poslední verze produktů Unicenter, eTrust, BrightStor, eHealth a Spectrum.

Velkou pozornost hodlá firma věnovat integrační platformě CA Integration Platform. Ta by měla umožňovat IT manažerům získat jednotný pohled na různé systémy. Integrační platforma také podporuje tok informací mezi samostatnými produkty založený na webových službách. Platforma zahrnuje politiky, softwarové agenty a řídicí databázi, jež bude udržovat data sbíraná na IT zařízeních připojených do firemní sítě. S řídicí databází může každá CA aplikace a potenciálně jakýkoliv produkt třetí strany získávat data od libovolného produktu CA.

Praha dělá vývoj
CA také oznámila vznik vlastního R&D (Research & Development) oddělení CA Labs, které se bude zabývat technologiemi, jež by pro firmu mohly být příští „velkou věcí“. Vedením byl pověřen Gabby Silverman, dlouholetý zaměstnanec IBM, který v IBM vedl 13 světových Center for Excellence.

Jedno z těchto výzkumných center otevřelo CA letos i v Praze. První světové centrum CA pro vývoj softwaru Mainframe Center of Excellence se bude soustředit na vývoj, údržbu, ověřování a zajišťování kvality softwaru pro prostředí mainframů. Jedná se o jednu z největších zahraničních investic svého druhu v Česku. „Společnost CA si vybrala Prahu díky zdejší nabídce vysoce kvalifikovaných a vzdělaných pracovníků a rozšířenému programu výuky mainframe počítačů na českých vysokých školách,“ přiblížil Michael Trezzi, Country Manager CA v České republice.

Komentáře