Canon rozšířil tiskovou platformu uniFlow i na mobilní zařízení

Společnost Canon představila uniFLOW ve verzi 5.1, která rozšiřuje jednotnou platformu pro správu tisku a skenování i na mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety.

Canon rozšířil tiskovou platformu uniFlow i na mobilní zařízení


Zaměstnanci a návštěvníci ve firmách mohou nyní vzdáleně tisknout na multifunkčních zařízeních a tiskárnách pomocí mobilních zařízení. Navíc je k dispozici i řada funkcí pro zabezpečení a správu nákladů. Uživatelé chytrých telefonů nebo tabletů mohou posílat úlohy na tiskárnu propojenou s uniFLOW tak, jako z běžného počítače, aniž by museli stahovat nové aplikace nebo ovladače. Stačí vše zaslat e-mailem.

„Podle nedávného průzkumu chce více než polovina pracovníků, kteří používají smartphone, tisknout ze svého zařízení, ale nemůže,“ říká Paul Rowntree, European Product Marketing Director, Canon Europe.

uniFLOW V5.1 rovněž nabízí další dva způsoby, jak posílat úlohy na tiskárnu: Pomocí webového prohlížeče nebo - u mobilních pracovníků používajících notebooky – internetové tiskového ovladače NT-ware. V uniFLOW V5.1 je možné vytvořit tiskovou úlohu z textu v těle e-mailu nebo z příloh. Zaslání tiskové úlohy e-mailem nebo přes internet nevyžaduje instalaci ovladačů na mobilním zařízení, což ocení zejména návštěvníci ve firmách nebo studenti. IT administrátoři nemusí každému uživateli vytvářet separátní účet. uniFLOW V5.1 také uživatelům umožňuje stahovat a tisknout dokumenty z oblíbených systémů, jako jsou GoogleDocs, SharePoint Online nebo FTP servery.

Canon uniFLOW 5.1

 

S uniFLOW V5.1 mají uživatelé k dispozici stejné bezpečnostní funkce, ať již tisknou z PC, notebooku nebo mobilního telefonu. Tištěné dokumenty lze bezpečně na tiskárně vyzvednout, ať byla úloha odeslána z kteréhokoli zařízení. Uživatel se může na tiskárně identifikovat například kartou nebo PIN kódem. IT administrátoři mohou také omezit některé funkce konkrétním uživatelům nebo celým skupinám. Lze například zabránit určitým uživatelům, jako jsou návštěvníci ve firmách, konzultanti nebo zaměstnanci na částečný úvazek, skenovat přímo do emailu.

Canon uniFLOW 5.1

Mobilní uživatelé mají přístup k dokončovacím operacím, jako je oboustranný tisk, počítadlo kopií, sešívání nebo děrování, aniž by museli instalovat tiskové ovladače. uniFLOW V5.1 bude v prodeji od října 2011.

Komentáře