Canon se pouští na pole produkčního fototisku

Společnost Canon oznámila svůj vstup na evropský trh produkčního fototisku uvedením produkčního inkoustového tiskového stroje DreamLabo 5000.

Canon se pouští na pole produkčního fototisku


V souladu s deklarovanou stanovenou strategií růstu pomocí rozšiřování podnikání prostřednictvím diverzifikace nabízených produktů představuje model DreamLabo 5000 první počin společnosti Canon na poli produkčního fototisku - mělo by se jednat o přirozenou tržní alternativu stříbrohalogenidové technologie.

Model DreamLabo 5000 je vybaven nově vyvinutou tiskovou hlavou s vysokou hustotou trysek. Ta využívá technologii FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) a podle výrobce umožňuje vytváření řady různých dokumentů s vysokou přidanou hodnotou včetně fotoalb, fotoknih, fotokalendářů, fotografických koláží mebo například zakázkových brožur.

Při použití funkce automatického oboustranného tisku model DreamLabo 5000 podle Canonu vytiskne obsah 20stránkového fotoalba formátu A4 za 72 sekund a 40 fotografií (102 x 152 mm) za 1 minutu. Tiskový systém rovněž umožňuje výměnu papíru a zásobníků inkoustu během tisku a zachovává tak vysokou produktivitu a prodlouženou dobu činnosti nutnou u produkčních tiskových zařízení. Zařízení DreamLabo 5000 pracuje se systémem sedmi inkoustů. Model DreamLabo 5000 bude v Evropě dostupný u společnosti Canon od počátku roku 2012.

Komentáře