Canon upozorňuje na rizika spojená se zabezpečením tiskových řešení

Společnost Canon představila první ze své řady příruček, která se věnuje osvědčeným postupům v oblasti konfigurace zabezpečení multifunkčních zařízení řady imageRunner Advance.

Canon upozorňuje na rizika spojená se zabezpečením tiskových řešení


Canon ve své aktuální zprávě uvádí, že přestože organizace chápou nutnost zabezpečení dat uložených v multifunkčních zařízeních, v rámci celkové bezpečnostní politiky tuto otázku spíše přehlíží. Čtvrtina narušení dat je spojená s tištěnými dokumenty, proto je velmi důležité zajistit bezpečnost místa tisku a celého tiskového procesu. První z řady připravovaných příruček upozorňuje na běžná úskalí a informuje o možnostech konfigurace, čímž pomáhá snížit rizika spojená s potenciálními hrozbami. Mezi nejčastější bezpečnostní rizika patří únik dat, a to zejména prostřednictvím neoprávněného kopírování a distribuce dokumentů.

„Organizace potřebují pochopit potenciální nebezpečí, kterému se vystavují tím, že nechávají multifunkční zařízení bez ochrany. Zároveň chceme ale ukázat i pozitivní dopady, které jsou spojené se správnou bezpečnostní strategií," říká Daniel Míka, Office Product Business Development, Canon CZ.

Osvědčené postupy pro imageRUNNER ADVANCE vytvořil Canon ve spolupráci s bezpečnostní konzultantskou společností IOActive. Při testech se odborníci zaměřili na možnost zneužití a získání informací z multifunkčních zařízení. Výsledkem je přehled osvědčených konfiguračních postupů, takže se minimalizuje bezpečnostní riziko a zároveň řešení splňuje legislativní předpisy a nařízení.

První z řady příruček je součástí bezpečnostní kampaně Canon Europe, jejímž cílem je zdůraznit význam zabezpečení dokumentů a implementovat tuto oblast do celkové bezpečnostní strategie organizací. Multifunkční zařízení nesmí být chápáno jako bezpečnostní riziko. Druhá příručka vyjde v průběhu roku a bude věnována softwarovému řešení Canon uniFLOW 5.0.

Pro stažení příručky k řadě imageRUNNER ADVANCE navštivte webové stránky společnosti Canon Europe: www.canon-europe.com/securityguide.

Komentáře