CeBIT 2007: brány otevřela spolková kancléřka

CeBIT 2007: brány otevřela spolková kancléřka


Největší světový počítačový, telekomunikační a také dávno už i „digitálně-spotřební“ veletrh dnes v 9 hodin oficiálně začal. Do Hannoveru přijelo přes šest tisíc firem, mezi nimi i třicet českých a očekává se skoro půl milionu návštěvníků. Veletrh dnes otevřela spolková kancléřka Angela Merkel,

Podle poslední včerejší zprávy vydané Deutsche Messe se CeBitu zúčastní 6.059 firem, což je o něco méně než v roce minulém, kdy jich do Hannoveru přijelo 6.167 a i co do plochy bude výstava o něco menší – hovoří se o 280.000 metrech čtverečních plochy, oproti 300.000 v roce 2206.

Organizátoři vydali i odhad počtu návštěvníků a oznámili, že jich čekají okolo 434.000, přičemž závěrečný součet by prý měl být zhruba podobný tomu loňskému.

Jak už jsme se zmiňovali, ani letos některé významné firmy nedorazí, mj. jde o BenQ, Motorolu, Nokia, Hitachi a i když některé z nich budou na výstavišti zprostředkovaně, nebo přes partnery, je to z návštěvnického hlediska nepochybně škoda.


  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.


Veletrh dnes otevřela spolková kancléřka Angela Merkel, která ve své úvodní řeči mluvila rovněž o připravovaném dalším "IT setkání" někdy na konci roku (větší foto).


Foto: Deutsche Messe
Komentáře