CeBIT 2007: Sitronics obměnil vedení telekomunikační divize

CeBIT 2007: Sitronics obměnil vedení telekomunikační divize


Nově jmenovaný trojlístek se má soustředit především na posilování mezinárodního postavení firmy.

Včera představil bývalý Strom telecom, nyní Sitronics Telecom Solutions tři nové muže, kteří budou ve vedení jeho telekomunikační divize. Igor Hulák zaujal pozici výkonného ředitele, Alexander Manos a Jevgenij Maximenko se stali jeho náměstky s odpovědností za oblast východní Evropy, Středního Východu a Afriky, respektive Ruska a zemí Společenství nezávislých států.

  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.Nihad Hurem, zakladatel a bývalý výkonný ředitel, nadále povede vývoj a výzkum v oblasti telekomunikačních projektů.

„Igor Hulák čelí obtížnému, ale zajímavému úkolu, kterým je sjednocení všech aktivit získaných koncernem Sitronics do jedné společnosti. Sitronics Telecom Solutions je nadnárodní společnost s aktivitami po celém světě. Je proto logické, že ji povede člověk, který má rozsáhlé zkušenosti v oblasti mezinárodního obchodu,” vysvětlil Jevgenij Utkin, prezident společnosti Sitronics.

Igor Hulák se narodil se v roce 1970 v Uherském Hradišti. Vysokoškolské vzdělání v oboru ekonomie získal na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, které si rozšířil na Sheffield Hallam University, kde získal titul MBA.
Před svým příchodem do společnosti v roce 2005 pracoval 11 let v rámci anglicko-skandinávské skupiny Outokumpu, kde byl nejprve zodpovědný za rozvoj aktivit společnosti ve střední a východní Evropě, později byl jmenován viceprezidentem pro finance a strategii ve Velké Británii. V srpnu roku 2006 zaujal také pozici náměstka výkonného a finančního ředitele společnosti Intracom Telecom.

Alexander Manos se narodil ve Washingtonu v roce 1971. Vystudoval obor elektrotechnické inženýrství a ekonomii na Brownově univerzitě a titul MA v oborech elektrotechnické inženýrství a počítačové technologie získal na prestižním Massachusetts Institute of Technology (MIT). Od roku 1998 součástí vedení společnosti Intracom telecom, v roce 2002 začal řídit její dceřinou společnost Conklin Corp. v americké Atlantě, do funkce výkonného ředitele byl jmenován v prosinci 2002. V březnu 2004 byl jmenován generálním manažerem korporátního marketingu a divize mezinárodních služeb a v lednu 2005 pak výkonným ředitelem divize telekomunikačních systémů. O rok později převzal řízení celé společnosti Intracom telecom.

Jevgenij Maximenko se narodil v Moskvě v roce 1972. Vystudoval aplikovanou matematiku na moskevském Energetickém institutu a mezi roky 1994 až 1998 pracoval v ruské pobočce HP v oblasti implementace telekomunikačních řešení. V letech 1999 až 2004 řídil vývoj telekomunikačních produktů HP v USA a v následujících dvou letech z pozice generálního ředitele vedl mezinárodní konzultační firmu pro oblast telekomunikací Logan Orviss From s působností v Rusku a zemích SNS. Od roku 2006 zastával funkci ředitele pro obchodní rozvoj telekomunikační divize společnosti JSC Sitronics.
Komentáře