CeBIT vytvoří více prostoru pro Open Source scénu

Veletrh CeBIT reaguje na rostoucí význam open source komunity a dává tomuto tématu nyní k dispozici větší prostor.

CeBIT vytvoří více prostoru pro Open Source scénu


Nové stanoviště ve výstavním areálu

CeBIT HannoverSpolečně s odborným fórem se prezentace věnovaná Open Source přesune do haly č. 6, která bude mimo jiné domovem Webciety. Zde se představí trendy a řešení pro webové aplikace pro obchodní sféru, úspěšný Web-Management a obchodní modely založené na internetu.

Tímto přemístěním prezentace se spojí dvě spolu úzce související oblasti veletrhu CeBIT. Open Source hraje totiž ústřední úlohu v mnoha webových řešeních a často umožňuje vývoj moderních vzorů dialogů na internetu.

Hnutí Open Source jako předchůdce sharing economy

Sharing economy“ - vedoucí téma veletrhu CeBIT 2013 - se představí v rámci Open Source zvláštní formou. Jádrem využívání volného softwaru je profitovat z inovací jiných a přitom se ziskem aplikovat vlastní vymoženosti. Jako příklady mohou sloužit Open Collaboration, spolupráce různých výrobců softwaru - Open Source a placeného softwaru – na základě průmyslových standardů jako například v automobilovém průmyslu, Open Innovation, Open Data ve veřejném sektoru nebo rovněž volný přístup (Open Access) v oblasti vzdělávání.


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře