Prvním společným projektem je modelování nanovlákenných membrán pro filtraci vody. Modelování navazuje na probíhající projekty Nafigate Corporation na asijském trhu. Projekty míří do segmentu, který měl podle odhadů expertů hodnotu 8 miliard dolarů v roce 2010. Roční růst v segmentu je 7 % a v roce 2014 bude již 9,7 miliardy USD. Odhady hovoří o tom, že nanovlákna mohou nahradit až 80 % všech stávajících aplikací.
„My s naším společným projektem přinášíme zcela nové možnosti urychlení cesty nanovlákenných aplikací na trh. Využíváme k tomu odborníky na modelování a technickou infrastrukturu v Ostravě. Naše možnosti budou zásadně umocněny šancí využít superpočítač IT4Innovations. Místo toho, abychom opakovaně zkoušeli vlastnosti materiálů v podobě výroby vzorků, využijeme modelování vlastností na superpočítači. To urychlí celý proces vývoje až o 50 procent,“ uvedl Ladislav Mareš, předseda představenstva Nafigate Corporation. Do projektu jsou zapojeni i světoví experti - profesor Gregory Rutledge z Massachusetts Institute of Technology v USA a profesor Seeram Ramakrishna z National University of Singapore.
Češi budou modelovat nanovlákna na ostravském superpočítači
Globální centrum excelence v oblasti nanovláken - Nafigate Corporation, se dohodlo na spolupráci s IT4Innovations, což je centrum budující superpočítač a IT výzkum na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě.
autor redakce | Aktuality |
Související články
NASA, Intel a SGI vylepšují kosmický superpočítač
Nové vývojové nástroje Sun pro OpenSolaris
Virtualizace od PDA po superpočítače ve znamení Xenu
Microsoft přináší studentům zdarma vývojářský software
Société Générale: Poučení z krizového vývoje
Aktuality
PF 2021
Nová generace chatbotů automatizuje komunikaci se zákazníky v call centrech
Hackeři nikdy nespí, nechte se proškolit [webinář]
Objevte slabiny svého IT prostředí dřív než hackeři
Víc než polovina českých firem se při přechodu na cloud obává kompatibility systémů

Komentáře