Byznys slevových portálů roste, Češi zde letos utratili již 1,1 miliardy Kč

Slevový agregátor Slevín.cz vydal seznam nejčastěji nakupovaných slev za první pololetí letošního roku.

Byznys slevových portálů roste, Češi zde letos utratili již 1,1 miliardy Kč


Během prvního pololetí Češi na slevových serverech nakoupili více než 1,4 milionu produktů, což znamená, že denně se prodalo přes 7 800 nabídek se slevou. Průměrná cena jednoho voucheru je tak 765 Kč. Celkově se od začátku roku na slevových portálech objevilo přes 150 tisíc druhů zboží a služeb (!).

Nejčastěji nabízená sleva se pohybovala mezi 50 - 60 %. V tomto rozmezí bylo celkem 43 % veškerých slev. Vůbec nejčastěji nabízená sleva činila přesně 50 %. Mezi nejčastěji kupované produkty patří pobytové zájezdy, vstupenky a vouchery do restaurací.

„Aktuálně pokračuje konsolidace a stabilizace trhu. Loni bylo aktivních portálů kolem 250, nyní jich evidujeme 188. Nicméně objem celkových útrat zůstává stabilně stejný. Z toho se dá usoudit, že zavedení hráči na trhu úspěšně fungují a malé nevýznamné portály – které mnohdy zakládali i třeba jen nadšení jedinci – odpadají. Aktuálně je kladen veliký důraz na přidané hodnoty jednotlivých portálů, díky čemuž si získávají svoje věrné zákazníky,“ uvedl Michal Menšík, jednatel slevového agregátoru Slevín.cz. “Uživatelé svoje chování na slevových portálech postupem doby rovněž změnili. Už nenakupují jakékoliv a mnohdy i nepotřebné zboží jen z důvodu abnormální slevy, ale často chodí na slevové portály s jasným cílem svého nákupu,“ dodává.


Úvodní foto: © Frog 974 - Fotolia.com
Komentáře