Češi si oblíbili surfování v mobilu, blogy je už nebaví

Čeští uživatelé internetu začínají mít v oblibě surfování z mobilu. Už více než polovina tuzemské internetové populace se účastní dění na sociálních sítích. Mezi uživateli klesá zájem o psaní blogů.

Češi si oblíbili surfování v mobilu, blogy je už nebaví


Díky mobilnímu telefonu se až desetina internetové populace připojuje k internetu i na cestách. Sedmiprocentní nárůst oproti předchozí vlně SEKV je zčásti možné přičíst lepší dostupnosti takzvaných chytrých telefonů, jež využívají internet pro mnohé ze svých funkcí. O něco častěji se příznivci připojení z mobilu najdou mezi muži.

Na sociálních sítích tráví svůj čas už více než polovina českých uživatelů internetu. Ve věkové kategorii 15-24 let navštěvuje komunitní weby téměř 90% dotázaných. Silná je také skupina třicátníků. Soustavně se na sociálních sítích zvyšuje i zastoupení starších věkových skupin. Uživatelů kolem padesátky se na komunitách pohybuje čtvrtina. Mezi další oblíbené aktivity patří online nakupování a sledování videí a ukázek přímo na webu. O něco málo klesá podíl počtu příznivců tvorby vlastního webu a psavců vlastních blogů.

Údaje vycházejí ze Strukturálního exkluzivního kontinuálního výzkumu (SEKV), který pro Sdružení pro internetovou reklamu realizuje společnost Mediaresearch. Výzkumu se účastnilo 2 146 respondentů starších deseti let, kteří jsou na internetu alespoň jednou měsíčně.

Komentáře