Česká města stoupají žebříčkem vhodnosti pro IT a outsourcing

V celosvětovém srovnání měst s nejlepšími dispozicemi pro outsourcing a IT pro rok 2012 zvýšila mezinárodní poradenská společnost Tholons hodnocení českých měst.

Česká města stoupají žebříčkem vhodnosti pro IT a outsourcing


Praha postoupila o dvě příčky na celkové 20. místo, Brnu stouplo hodnocení o tři stupně na celkovou 31. pozici. Hlavní město České republiky se zároveň umístilo v prestižní desítce TOP 10 Rostoucích měst celosvětového přehledu.

V regionu střední a východní Evropy jsou přitom obě česká města jedinými, která se v řebříčku posunula vzhůru. Regionální tabulku vede polský Krakow. Podle společnosti Tholons právě Česká republika a Polsko jsou a nadále budou nejvýznamnějšími outsourcingovými destinacemi ve střední a východní Evropě.

„Česká republika v uplynulých letech přilákala už řadu významných projektů z této oblasti. Minulý rok objem investic směřujících do IT oboru i počet nově vytvořených pracovních míst vzrostly,“ říká Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest. „Stoupající tendence hodnocení českých měst může motivovat i další investory k realizaci projektů v České republice,“ dodává.

„V mezinárodním srovnání vyzdvihuje Tholons zejména kvalitu českých IT odborníků a dobré akademické zázemí technických oborů,“ konstatuje Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance, která na analýze společnosti Tholons spolupracuje.

Každoroční přehled TOP 100 dle společnosti Tholons vychází z komplexního hodnocení počtů IT profesionálů v jednotlivých městech, akademického zázemí, tržeb a významu celého odvětví a velikosti konkrétních projektů a firem. Interaktivní mapu s hodnocením konkrétních měst za posledních několik let najdete na http://www.tholons.com/TholonsTop100/index.html.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře