Česká pobočka IDS Scheer se mění na Software AG

Česká pobočka SOFTWARE AG dne 1. září 2011 plně převezme společnost IDS Scheer ČR. Lokální spojení poboček je dalším krokem globální akvizice, která byla oznámena v létě 2009.

Česká pobočka IDS Scheer se mění na Software AG


Společnost Software AG dnes oznámila, že ke dni 1. září 2011 dojde u rejstříkového soudu v Praze k zápisu fúze sloučením společností IDS Scheer ČR a SOFTWARE AG. Bude tak legálně završen proces spojení, který obě společnosti zahájily na počátku letošního roku po fúzi mateřských společností v Německu, ke které došlo v prosinci 2010. Česká pobočka SOFTWARE AG tak bude první plně integrovanou pobočkou v regionu střední a východní Evropy.

Jednou ze změn, které v lokální pobočce proběhly, je změna a zjednodušení organizační struktury, aby lépe odpovídala požadavkům trhu a neustále rostoucí globální skupiny Software AG. Vedení lokální pobočky prošlo zeštíhlením, aby lépe reagovalo na požadavky trhu a kopírovalo organizační strukturu globální společnosti. Jiří Hejduk zůstává ve funkci jednatele společnosti a je nově rovněž viceprezidentem a hlavním představitelem společnosti (Vicepresident & Country Representative) Software AG v České republice.

Obchodním ředitelem (Head of Sales) se stal Robert Baxa, který dříve vykonával pozici ředitele divizí Managed Services a implementací. Branislav Mikoláško, který dříve působil jako manažer servisních pracovníků divize Managed Services, působí v nové roli šéfa dodávek (Head of Delivery). Finanční ředitelkou (Finance, Controlling & Administration Services Director) se stala Martina Zimmermannová.

Komentáře