Česká republika světovým rekordmanem v počtu domén zabezpečených DNSSEC

Doména .CZ je se svými téměř 150 000 zabezpečenými doménami pomocí DNSSECu na pozici světového leadera.

Česká republika světovým rekordmanem v počtu domén zabezpečených DNSSEC


Společnost ACTIVE 24 během minulého týdne zabezpečila již stotisící .CZ doménu pomocí technologie DNSSEC. Doména .CZ je tak se svými téměř 150 000 zabezpečenými doménami pomocí DNSSECu na pozici světového leadera. Velkou zásluhu na tom má i sdružení CZ NIC, které DNSSEC v České republice zavedlo již v říjnu 2008 a dále ho aktivně podporuje.

Technologie DNSSEC je rozšířením systému DNS směrem k většímu zabezpečení doménových jmen a snižuje možnost jejich zneužití. Například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. je s DNSSEC minimální. DNSSEC tedy představuje pro majitele i uživatele domén bezpečnostní jistotu.

V České republice podporuje technologii DNSSEC již 32 registrátorů, celkem je podepsáno 148 947 domén, což je 17% ze všech zaregistrovaných .CZ domén, kterých je 866 324. Každá šestá doména je tedy technologií DNSSEC zabezpečena. ACTIVE 24 k dnešnímu dni podepsala 100 024 domén, což je 67% všech zabezpečených domén. Ve světovém měřítku podporuje DNSSEC již 84 doménových koncovek, mezi nejznámější patří  například .com, .eu, .info.


Komentáře