Česká spořitelna a CCV Informační systémy spolupracují na konsolidaci elektronických faktur

Služby konsolidačního centra Orion, provozovaného společností CCV Informační systémy, se rozšířily o nové možnosti díky uzavření roamingového propojení se službou @FAKTURA 24 poskytovanou Českou spořitelnou.

Česká spořitelna a CCV Informační systémy spolupracují na konsolidaci elektronických faktur


Firemní zákazníci služby @FAKTURA 24 tak mohou od srpna zasílat elektronické faktury ve strukturované datové podobě svým partnerům prostřednictvím partnerské sítě konsolidačního centra Orion. Smyslem propojovacích smluv - tzv. roamingu operátorů - je naplňování závazků poskytovatelů konsolidačních služeb pro klienty, jejichž informační systémy tak mohou využívat pro elektronickou výměnu faktur ve strukturované datové podobě pouze jedno rozhraní se svým poskytovatelem a bezpapírově fakturovat jeho prostřednictvím s ostatními partnery.

Česká spořitelna službu nabízí i pro vzájemnou výměnu faktur firemním zákazníkům, a to na konsolidačním principu. To znamená, že výstavce pošle fakturu ve vlastním datovém formátu prostřednictvím služby @FAKTURA 24, která ji převede do požadovaného formátu a odešle příjemci.

Fungování VAN operátorů jde v souladu s doporučením Evropské komise, která v oblasti elektronické fakturace podporuje využívání otevřeného ekosystému elektronické výměny dokumentů neboli zajištění vzájemné interoperability pro přenos elektronických faktur.


Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com
Komentáře