České Radiokomunikace otevřely datové centrum v prostorách Žižkovské věže

Společnost České Radiokomunikace vstupuje na trh datových center. Přímo v prostorách televizního vysílače na Žižkově v centru Prahy otevřela nové datové centrum TOWER splňující nejvyšší standardy bezpečnosti TIER 3.

České Radiokomunikace otevřely datové centrum v prostorách Žižkovské věže


České Radiokomunikace chtějí výstavbou datových center uspokojit vzrůstající poptávku zákazníků po službách v oblasti hostingu a server housingu. Datová centra bude společnost budovat v technologických prostorách vysílacích objektů, které po ukončení analogového televizního vysílání disponují volnou kapacitou. Celkově nabídnou datová centra Českých Radiokomunikací v první fázi kapacitu 120 racků, finální plánovaná kapacita je až 1 000 racků na ploše 2 000 m2.

„V období následujících dvou let plánujeme do datových center v Praze a regionech celé České republiky investovat stovky milionů korun,“ potvrzuje Kamil Levinský, generální ředitel Českých Radiokomunikací a dodává: „Pokračujeme tak v naší strategii rozšířit nabídku telekomunikačních služeb o komplexní řešení z oblasti ICT.“ Služby datových center Českých Radiokomunikací jsou podle tiskového prohlášení určeny především těm zákazníkům, kteří kladou vysoké požadavky na spolehlivost, bezpečnost, kapacitu připojení do datových sítí a zároveň chtějí eliminovat své investiční a provozní náklady.

Výstavbu datového centra zajišťovala společnost Category, která se dlouhodobě zaměřuje na technologickou část výstavby datových center a serveroven. Objekt disponuje dvěma VN rozvodnami, má nové napájecí a chladicí systémy a je střežen 24 hodin 7 dní v týdnu. Lokalita se nachází v centru hlavního města v nezátopové oblasti s omezeným leteckým provozem.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře