České Radiokomunikace vstupují na trh ICT se službou Smart Cloud

Společnost České Radiokomunikace rozšiřuje spektrum svých služeb a vstupuje na trh ICT.

České Radiokomunikace vstupují na trh ICT se službou Smart Cloud


České Radiokomunikace dnes oznámily, že vybudovaly vlastní dedikované virtuální datové centrum. Platforma pro služby Smart Cloud vznikla ve  spolupráci s vedoucími společnostmi v oblasti cloud computingu, sdruženými ve VCE alianci, Cisco, EMC a VMware. Služba Smart Cloud je určena firmám, jejichž cílem je zefektivnit IT infrastrukturu a snížit celkové výdaje na chod společnosti. Zákazník díky této službě získá přístup k moderní IT infrastruktuře bez investičních nákladů a komplexnímu řešení včetně souvisejících telekomunikačních služeb.

„Se službou Smart Cloud České Radiokomunikace vstupují do oblasti ICT řešení,“ říká Kamil Levinský, generální ředitel Českých Radiokomunikací, a dodává: „Díky našemu cloudu mohou firmy ušetřit na nákladech, které jsou spjaty s IT, a to až ve výši 60%. V kombinaci s vlastní telekomunikační sítí našim klientům navíc garantujeme ochranu všech firemních dat.“

České Radiokomunikace zvolily pro službu Smart Cloud platformu vBlock, což je konsistentní systém vyvinutý za účelem poskytování cloudových služeb. V rámci platformy Smart Cloud je možné poskytnout nejen virtuální servery  optimalizované na míru jednotlivým aplikacím, ale také fyzické oddělené servery pro aplikace bez limitace výkonu,  integrovatelné do homogenního celku a několik variant velmi výkonných datových úložišť. S ohledem na kombinaci zvolené platformy, použité telekomunikační sítě a dostupných technologií jsou služby Smart Cloud poskytovány s garantovanou dostupností 99,99%.

Komentáře