Českým hackerům se nelíbí výsledky voleb. Nazvali voliče KSČM idioty

Hackeři hlásící se k české větvi mezinárodního hnutí Anonymous napadli webové stránky politické strany KSČM. Na titulní straně zanechali zprávu expresivně adresující voliče komunistů.

Českým hackerům se nelíbí výsledky voleb. Nazvali voliče KSČM idioty


Skupina hackerů prezentující se jako česká větev mezinárodního hacktivistického hnutí Anonymous včera napadla web Městského výboru KSČM Brno a zanechala zde zprávu jasně vyjadřující jejich názor na vítězství levice v krajských volbách 2012.

„Volili jste nás? Pokud ano, jste jedni z mnoha omezených idiotů, kteří vůbec nesledují, kam naše země míří. Ano, je to tak, naše země je ohrožována špatnými politiky a nezodpovědnými občany. Komunismus zastavil v naší zemi vývoj na celých 30 let a KSČM se neustále snaží o totéž.“

Hnutí Anonymous představuje mezinárodní decentralizované seskupení lidí, kteří svými hackerskými aktivitami upozorňují na kontroverzní politicko-společenské otázky a události. K Anonymous se přitom může hlásit prakticky kdokoliv, neboť se zřejmě nejedná o organizovanou skupinu a příslušníci zůstávají v anonymitě.

V mezinárodním měřítku skupina Anonymous zvýšila svou aktivitu především počátkem letošního roku, kdy americká vláda uvažovala o schválení protipirátských zákonů SOPA a PIPA, poté také v odpovědi na ukončení provozu serveru MegaUpload.com americkým úřadem FBI.

V České republice hacktivismus kvetl společně se zvyšujícím se rizikem schválení kontroverzního zákona ACTA, jež měl být přijat do legislativy Evropské Unie.

 

Zdroj: www.kscm-brno.cz/


Úvodní foto: © fotomek - Fotolia.com
Komentáře