Check Point má nižší zisk kvůli akvizicím

Check Point má nižší zisk kvůli akvizicím


Check Point oznámil finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2006 a za celý fiskální rok. Firma se v uplynulém období soustředila na ochranu podnikových dat a provedla dvě významné akvizice.

O firmě je poslední dobou hodně slyšet. Převzala ProtectData a mj. si pořídila NFR Security (více viz níže). A nezapomeňme také na to, že je autorizovaným partnerem PVT.

Pojďme se ale podívat na finanční výsledky.

Finanční ukazatele za čtvrté čtvrtletí 2006

Obrat: 160,1 milionu USD, 3% nárůst ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2005.
Zisk: 79,5 milionu USD ve srovnání s 89,2 milionu ve stejném čtvrtletí roku 2005. Důvodem pro pokles zisku jsou podle představitelů firmy povinné náhrady ve výši 9 milionů dolarů a náklady na akvizice ve výši 1,1 milionu.
Zisk na akcii: 0,35 USD, meziroční pokles ve výši 0,01 dolarů na akcii po začlenění mimořádných nákladů.
Zpětný odkup akcií: v průběhu 4. čtvrtletí Check Point vynaložil 31,7 milionu dolarů na zpětný odkup 1,4 milionu svých akcií.

Finanční ukazatele za fiskální rok 2006

Obrat: 575,1 milionu dolarů, roční obrat mírně poklesl ve srovnání s 579,4 milionu v roce 2005.
Zisk: 278 milionů dolarů ve srovnání s 319,7 milionu v roce 2005. Důvodem pro pokles zisku jsou povinné náhrady v celkové výši 36,4 milionu dolarů a náklady na akvizice ve výši 3,7 milionu.
Zisk na akcii: 1,17 dolarů, v roce 2005 činil roční zisk na akcii 1,27 dolarů.
Zpětný odkup akcií: v průběhu roku 2006 Check Point získal 23,2 milionu akcií s náklady ve výši 435,5 milionu dolarů.

Představitelé Check Point Software uvedli jako významné události loňského roku následující:

  • Akvizice Protect Data (podrobněji viz náš článek zde)
  • Akvizice NFR Security (podrobněji viz náš článek zde)
  • Uvedení bezpečnostních systémů VPN-1 Power a VPN-1 UTM v NGX verzi – rozšíření produktového portfolia s důrazem na dva hlavní softwarové systémy: VPN-1 Power pro velké podniky s vysokými nároky na výkon bezpečnostních systémů a VPN-1 UTM pro snadnou integraci se systémy pro jednotnou správu informační bezpečnosti.
  • Rozšíření nabídky pro koncové zákazníky pod značkou ZoneAlarm – představení domácího bezdrátového routeru ZoneAlarm, který spojuje bezpečnostní technologie ZoneAlarm s prvky architektury NGX.

Rozšířili jsme naši produktovou nabídku a rozsah poskytovaných služeb s důrazem na naši strategii jednotné bezpečnosti, která nyní zahrnuje i ochranu podnikových dat,“ uvedl předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Gil Shwed.
Komentáře