Check Point profitoval z rozšíření nabídky

Check Point profitoval z rozšíření nabídky


Check Point Software Technologies oznámil výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2007. Obrat dosáhl výše 176,2 milionu USD, což představuje 27% nárůst ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2006.  Zisk ve výši 69,5 milionu USD znamená 6% nárůst. 

V tomto čtvrtletí firma uvedla akcelerační technologii CoreXL, která umožňuje plně využívat potenciál vícejádrových procesorů a dosahovat tak vysoké propustnosti dat při využití všech funkcí bezpečnostní brány. Akvizicí získaný produkt IPS-1 pro ochranu počítačových sítí před narušením byl integrován s dalšími produkty pro správu zabezpečení a sada nástrojů pro šifrování dat Pointsec PC bylo uvedena ve verzi pro Windows Vista.

"První pololetí roku 2007 se nám vydařilo, výsledky za druhé čtvrtletí opět překonaly naše původní odhady,“ uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software. „Nejenže se nám daří udržovat zájem o naše síťové bezpečnostní produkty, ale zákazníci oceňují i rozšíření nabídky o produkty pro ochranu dat na koncových zařízeních.

Komentáře