Check Point těžil z velkých zakázek

Check Point těžil z velkých zakázek


Check Point oznámil výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2007. Obrat dosáhl 184 milionu dolarů, zož představuje 29% nárůst ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2006. Zisk se meziročně zvýšil o 17 % na 91,9 milionu dolarů.

Firma uvádí, že v jejím podnikání došlo je zvýšení podílu velkých zakázek. Dodávky s hodnotou přesahující 50 tisíc dolarů tvořily ve třetím čtvrtletí 40 % celkového obratu. Podařilo se získat 15 zakázek s hodnotou více než 1 milion dolarů. Mezi zákazníky ChceckPointu byly největší světové finanční instituce, výrobci spotřebního zboží, telekomunikační operátoři a vládní organizace.

Na celkovém obratu společnosti nejvíce podílela Severní a Jižní Amerika se 47 % obratu, následoval region EMEA se 42 % a asijsko-pacifická oblast s Japonskem přinesly společnosti zbývajících 11 % příjmů.

Třetí čtvrtletí letošního roku nám přineslo výrazný úspěch v podobě rekordních hodnot obratu i zisku,“ uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti. „Náš hospodářský růst vychází z jasného zaměření na informační bezpečnost a rozvoj jednotné bezpečnostní architektury. V oblasti základní ochrany sítě jsme zaznamenali historicky nejvyšší příjmy, které podpořil i růst prodejů v oblasti ochrany dat.

Komentáře