Chyby ve Windows 8 budou uživatele rozčilovat, tvrdí šéf Intelu

Nová verze operačního systému Windows 8 půjde do prodeje dříve, než ji stihnou vývojáři řádně odladit. Toto tvrzení plyne z neveřejného výroku Paula Otelliniho, šéfa společnosti Intel.

Chyby ve Windows 8 budou uživatele rozčilovat, tvrdí šéf Intelu


Během soukromé firemní akce pořádané v úterý v tchajwanském Tchaj-peji sdělil CEO společnosti Intel Paul Otellini svým zaměstnancům, že nadcházející verze operačního systému Windows 8 stále potřebuje mnohé úpravy a není ještě zcela odladěná. Rozhodnutí společnosti Microsoft uvést produkt do prodeje již nyní však považuje za rozumný krok, neboť mohou být potřebné úpravy dodány do systému formou aktualizací. Vyplývá to z tvrzení zpravodajského deníku Bloomberg, jenž se odkazuje na jednoho ze zaměstnanců společnosti Microsoft zúčastnivšího se firemní akce.

Analytik společnosti MDC, Al Gillen, přesto tvrdí, že software zdaleka není tak chybový, jak Otellini uvádí. Pakliže ale uživatelé očekávají zcela bezproblémový chod, budou možná zklamáni. To je pravděpodobně důvod toho, že se mnozí uživatelé drží zavedené praxe nepořizovat si nový operační systém Windows, dokud nevyjde první Service Pack.

Service Pack 1 (SP1) představuje první větší kolekci záplat a oprav, které mají vyřešit problémy, s nimiž se uživatelé od vydání nového systému potýkali. „V dnešní době má Microsoft ve zvyku pravidelně vydávat drobné aktualizace,“ tvrdí Gillen. „Z toho plyne, že před tím, než bude Service Pack 1 vydán, již budou mít uživatelé většinu záplat a oprav nainstalovaných. Service Pack 1 dnes spíše představuje jakýsi význačný bod v životním cyklu software. Dle mých znalostí a zkušeností není chybový produkt,“ doplňuje Gillen. „Jedná se však o produkt mnoha změn a významné změny vždy nesou potenciál pro nepříjemná překvapení.“

Buď jak buď, CEO společnosti Intel jistě neměl v plánu svůj výrok zveřejňovat, neboť do Windows 8 zjevně vkládá velké naděje. Ve čtvrtek Intel představil novou řadu mobilních procesorů Atom pojmenovanou jako Clover Trail, jež má cílit především na tablety běžící na Windows RT.

Nová verze OS Windows jde do prodeje 26. října.

 

Zdroj: IDG News service, Bloomberg.com


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře