Cisco: automatická indexace videa usnadní prohledávání obsahu

Společnost Cisco představila inovaci stávající architektury telepresence a zároveň uvedla nová koncová zařízení pro video hovory.

Cisco: automatická indexace videa usnadní prohledávání obsahu


Společnost Cisco představila inovaci stávající architektury telepresence a zároveň uvedla nová koncová zařízení pro video hovory. Mezi nejvýraznější novinky patří automatická indexace video nahrávek umožňující vyhledávání dle klíčových slov či konkrétní osoby. Rodina koncových zařízení se rozrostla o 47" klienta pro TelePresence, dotykové terminály a nové telefony Cisco Unified IP Phone se zabudovanou kamerou.

Síťové služby Cisco MXE 3500 (Media Experience Engine) a Cisco MXE 5600 zajišťují přenos a správu videokonferencí. Jedná se o klíčovou součást architektury, umožňující zaznamenávat a sdílet videa z koncového zařízení nebo upravovat záznamy. Přepracované uživatelské rozhraní přináší možnosti post-procesingu videa – úpravy je možné provádět přímo v prostředí prohlížeče. Dostupnost služby je naplánována na druhý kvartál 2011.

 


Hlavní novinkou této verze je integrace technologie Cisco Pulse, umožňující automaticky indexovat klíčová slova a označovat jednotlivé účastníky konverzace. Speciální software převede mluvenou řeč na text a klíčová slova jsou v záznamu přiřazena časovému úseku, kde se o daném tématu hovoří. Záznam konference či hovoru je poté s těmito tagy uložen do databáze. Pokud pak uživatelé hledají odborníka na určitou problematiku, stačí jen vyhledat klíčové slovo a zjistí, kdo k tomuto tématu hovořil. Stejně tak lze nalézt konkrétní místo v záznamu. Uživatelé již nemusí prohlížet celý záznam – zadáním klíčového slova naleznou tu část, o kterou se zajímají. Při své práci tak mohou podle výrobce uspořit značné množství času, které by jinak strávili vyhledáváním zdrojů informací.

Koncová zařízení

Z hardwarových novinek Cisco představuje zařízení pro TelePresence se 47“ LCD obrazovkou Cisco TelePresence System 1300, které lze připevnit jak na zeď, tak postavit na stůl. Podle výrobce se jedná o  řešení pro střední i menší zasedací místnosti a kanceláře, jež podporuje dotykové rozhraní Cisco TelePresence Touch. K dispozici je ve třech variantách o velikostech displeje 8, 12 a 23 palců. O možnost videokomunikace byly rozšířeny také telefony Cisco Unified IP Phone 8941 a 8945, které nabídnou pětipalcovou obrazovku s vysokým rozlišením, bluetooth pro připojení handsfree a VGA kameru.


Cisco TelePresence Content Server 5.0

Inovované softwarové řešení pro záznam a streamování video hovorů a telepresence spojení umožňuje uživatelům  nahrávat videa ve vysoké kvalitě (1080p při 30 snímcích za sekundu nebo 720p při 60 fps) a distribuovat je ve spolupráci s Cisco Show and Share. Ve verzi 5.0 byla posílena integrace se sociální platformou Cisco QuadTM.Cisco Digital Signs for Collaboration

Řešení pro streamování telekonferencí, jejich záznamů i běžného videa na libovolný počet koncových zařízení. Tato novinka umožňuje přenášet probíhajících jednání širokému okruhu diváků, například zaměstnanců. Své uplatnění tak může najít v reklamě, zábavě či ve vzdělávání.

Komentáře