Cisco Cius - tablet, který má zjednodušit mobilní spolupráci ve firmách

Cius je tablet speciálně určený pro firemní použití, vybavený operačním systémem Android, dotykovým HD displejem, fotoaparátem a kamerou pro videohovory

Cisco Cius - tablet, který má zjednodušit mobilní spolupráci ve firmách


Cisco Cius je přenosné zařízení vážící 520 g, které umožňuje využívat aplikací Cisco Collaboration také na mobilní platformě. Dále nabízí streaming HD videa, real-time video, videokonference, přístup k emailu i webovému obsahu a umožňuje editovat a sdílet jakákoliv data, ať už jsou na lokálním úložišti nebo v prostředí cloudu. Cisco Cius je otevřená platforma pro komunikaci a spolupráci navržena pro připojení zaměstnanců na cestách a umožnění přístupu a sdílení požadovaného obsahu.

Díky technologii virtual desktop rozšiřuje Cius možnosti pro služby založené na cloud computingu. Aplikace fungují v datovém centru a uživatelé je mohou využívat vzdáleně. Přitom je podle výrobce dosaženo úspory z pořizovacích nákladů na pevné stanice, z nákladů na údržbu stanic a nákladů na softwarové licence. Tento tablet určený pro firmy je vybavený HD kamerou s rozlišením 720p a frekvencí snímání 30 snímků za sekundu. Dále sedmipalcovým širokoúhlým super VGA dotykovým displejem s vysokým rozlišením a samostatným tlačítkem pro TelePresence. Na zadní straně Ciusu pak najdete 5Mpix fotoaparát, který kromě pořizování statických snímků dokáže také přenášet video ve VGA kvalitě.

Fotoaparát je doplněn dvěma mikrofony s redukcí hluku. Cius má také zabudovaný akcelerometr, čidlo zaznamenávající pohyby tabletu. Na základě těchto údajů pak orientuje obraz na výšku nebo na šířku podle toho, jak s ním uživatel otáčí. K připojení využívá Cius Wi-Fi 802.11 a/b/g/n nebo služeb 3G sítí. Později bude k dispozici i připojení pomocí sítí čtvrté generace. Přítomnost Bluetooth a Micro-USB zase umožňuje  přístup a sdílení dat s počítačem. Výdrž vyměnitelné baterie při běžném provozu je 8 hodin. Cisco Cius poskytuje podporu pro kompletní sadu aplikací Cisco Collaboration, včetně Cisco Quad, Cisco Show and Share, Cisco WebEx Connect, Cisco WebEx Meeting Center, Cisco Presence, a spolupracuje také s Cisco TelePresence.

Komentáře