Cisco Expo 2012 se neslo v duchu BYOD, cloudu, videa a mobility

Konference Cisco Expo 2012, kterou jsme měli možnost navštívit, se zaměřila na problematiku BYOD, cloudu, videa a mobility.

Cisco Expo 2012 se neslo v duchu BYOD, cloudu, videa a mobility


Celá letošní akce Cisco Expo, konaná v Clarion hotelu v Praze koncem dubna, se nesla v duchu BYOD, cloudu, videa a mobility. V úvodní keynote hovořil Jiří Devát, ředitel české pobočky Cisco, o tom, že zaměstnanci stále častěji požadují více flexibility v tom, jakým způsobem a odkud budou vykonávat svou práci, a rovněž chtějí mít možnost využívat pro přístup do firemní sítě svá vlastní zařízení. Podle studie Cisco Connected World Technology Report by svá soukromá zařízení chtělo využívat pro pracovní úkoly 80 procent studentů a mladých zaměstnanců. Právě ti budou určovat trendy v následujících letech. Novému trendu na pracovním trhu se říká BYOD – „Bring Your Own Device“, tedy využívání soukromých zařízení pro pracovní účely a přístup k firemním datům. Jeho nástup výrazně souvisí s růstem prodejů chytrých mobilních zařízení.

Koncept BYOD je podle Deváta jedním z klíčových trendů současného IT, a stal se také jedním z hlavních témat úvodního vystoupení 13. ročníku konference Cisco Expo.

„V dnešním světě a dnešních sítích jsou miliardy chytrých mobilních zařízení a jejich počet bude i nadále narůstat. Koncept BYOD v sobě ukrývá mnohem víc než jen fakt, že zaměstnanci mají možnost využívat k práci svá vlastní zařízení. Jde o možnost volby toho, jak a odkud pracuji, jaké pro to využívám nástroje a jak komunikuji s ostatními – přičemž hlavním cílem a výhodou takového přístupu je vyšší produktivita práce. Svá soukromá zařízení při práci s firemní sítí dnes chtějí využívat velmi často mladí a talentovaní zaměstnanci, kteří mají značné zkušenosti s moderními technologiemi a umějí je využít pro rychlejší řešení pracovních úkolů – to je pro jejich zaměstnavatele jasná konkurenční výhoda. Koncept BYOD klade samozřejmě určité nároky na firemní IT procesy, na druhou stranu ale nese jednoznačné přínosy pro firmu,“ říká generální ředitel společnosti Cisco Jiří Devát.Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře