Cisco inovuje produkty pro datová centra

Společnost Cisco představila řadu inovací pro své portfolio Data Center Business Advantage.

Cisco inovuje produkty pro datová centra


Společnost Cisco představila řadu inovací pro své portfolio Data Center Business Advantage, zaštiťující technologie a produkty pro datová centra, cloud computing a virtualizaci. Novinky nabízejí integraci konceptů Unified Fabric, Unified Computing a Unified Network Services do architektury datových center. To podle společnosti Cisco přináší zjednodušení správy, zvýšení bezpečnosti a škálovatelnosti aplikací bez ohledu na použitou metodu distribuce – od interních aplikací datových center až po cloud služby.

Inovace se týkají celého portfolia produktů a služeb včetně switchů rodiny Nexus (série 3000, 5000 a 7000), storage switchů Cisco MDS, ale také celé platformy Cisco Unified Computing System či operačního systému Cisco NX-OS. Vylepšení se dočkal také software Data Center Network Manager, který nyní dovoluje spravovat až 150 000 portů v rámci jedné instance a přináší těsnou integraci s VMware vCenter.

Hlavní novinky v portfoliu Cisco

•    Switche Cisco Nexus 5548UP a Nexus 5596UP přináší podporu technologie Unified Port (UP) na všech (48 nebo 96) portech. S UP může být každý port nastaven jako 1Gb Ethernet, 10Gb Ethernet, Fibre Channel (2/4/8 Gb) nebo Fibre Channel over Ethernet (FCoE). Switche podporují Layer 2/3, IEEE 802.1Qbh a jsou kompatibilní s technologií FabricPath představenou v Cisco NX-OS.

•    Inovovaná série switchů Cisco Nexus 3000 se vyznačuje nízkou latencí – méně než 1 µs (mikrosekunda) v port-to-port komunikaci, tyto 10Gb přepínače jsou primárně určeny do specifických, transakčně náročných, provozů, jako jsou burzovní aplikace.

•     Technologie Fabric extender (FEX) byla rozšířena o tři další prvky - Adapter FEX, VM-FEX a novou podporu FEX pro switche Nexus série 7000. Tyto přepínače (spolu s Nexus 2232PP 10GE FEX) se tak  podle výrobce stávají řešením s největší hustotou 10Gb portů spravovaných z jednoho rozhraní – až 1500 portů při top-of-rack designu. Adapter FEX poskytuje aplikacím transparentnější využití stávající infrastruktury díky segmentaci přenosového pásma. Na virtuální stroje zaměřený VM-FEX sjednocuje řízení virtuálních a fyzických vrstev.

•    Inovované switche Nexus 7000 nyní podporují multi-hop Fibre Channel over Ethernet (zvyšuje škálovatelnost přidáním více řídících uzlů s Cisco NX-OS) a jsou připraveny pro virtualizaci a cloud infrastrukturu díky podpoře Multiprotocol Label Switching (MPLS) pro Layer 3 VPN a Location/ID Separation Protocol (LISP).

•    Switche Cisco Catalyst série 6500 získaly nové moduly, rozšiřující stávající funkcionalitu: Application Control Engine (ACE30), modul ES40 s propustností 40Gb k propojení v rámci datového centra a servisní modul ASA se zabudovaným firewallem a dalšími bezpečnostními službami.

•    Nexus 1010 spolu s NX-OS jako platforma pro hostování virtuálních služeb nyní nově podporuje Cisco Virtual Security Gateway pro segmentaci provozu na úrovni virtuálních strojů a přináší podporu pro Cisco Data Center Network Management Center.

Komentáře