Cisco inovuje řadu switchů Catalyst 6500

Rodina switchů Cisco Catalyst 6500 se dočkala dalších inovací v podobě rozšiřujících karet, služeb a nové verze obslužného software Cisco IOS, která přináší přes 200 novinek.

Cisco inovuje řadu switchů Catalyst 6500


Vlajková loď v nabídce switchů společnosti Cisco je tak nyní připravena vyhovět rostoucím nárokům na síťovou infrastrukturu - mezi rozhodující faktory v této oblasti patří například stoupající počet připojených zařízení, rostoucí objemy dat vyžadované pro video komunikaci a cloud computing, či nárůst mobilních služeb.

Aktuální portfolio Catalyst 6500 přináší řadu technologických novinek – mezi ně patří například bezešvá podpora IPv4 a IPv6 na hardwarové úrovni, nové možnosti síťové virtualizace a nabídka integrovaných service modulů pro síťové vrstvy 4-7 (horní vrstvy TCP/IP – transport, session, presentation a application). Zvýšení výkonu a nové možnosti monitoringu přináší přepracovaná implementace technologie NetFlow.

Hlavní novinky v nabídce rozšiřujících karet představuje modul Supervisor Engine 2T (přinášející propustnost 2 Tbps při rychlosti 80 Gbps na jeden slot) a dvojice 10Gbps karet. S novým modulem Supervisor Engine 2T vzrostla propustnost Catalyst 6500 z původních 720 Gbps na 2 Tbps, což jednomu switchi Catalyst 6500 umožňuje obsloužit až 10000 mobilních zařízení. Všechny rozšiřující moduly a karty jsou kompatibilní s předchozími zařízeními E-Series, což dovoluje upgrade stávající infrastruktury.

Přehled hlavních novinek

•    Aktualizace IOS Software podle Cisco zahrnuje více než 200 nových technologií a funkcí zaměřených zejména na zlepšení bezpečnosti, podporu mobility, multimédií a v neposlední řadě rozšíření možností virtualizace. Hlavními novinkami jsou: Advanced Security Services zahrnující Cisco TrustSec; Security Group Tagging a Security Group Access pro správu uživatelských rolí. Supervisor Engine 2T s technologií Layer 3 Security Group Tagging umožňuje bezpečné propojení a spolupráci napříč geograficky vzdálenými sítěmi.
•    Service moduly nové generace – integrované moduly pro práci s vrstvami 4-7 (síťové vrstvy TCP/IP, L4-7) pro podporu mobility, zabezpečení, síťové analýzy a load balancingu redukují potřebu separátních L4-7 zařízení, což umožňuje dále optimalizovat síťovou infrastrukturu.
•    Technologie pro překlad na IPv6 – součástí Supervisor Engine 2T jsou technologie pro převod IPv4 na IPv6, které umožňují automatický překlad mezi oběma standardy bez ztráty výkonu. Catalyst 6500 nabízí zabezpečení na úrovni prvního segmentu IPv6 (first hop).
•    Virtual Private LAN a technologie Bridged Domain – nativní podpora těchto technologií pro zjednodušení správy a překladu LAN/WAN.

Komentáře