Cisco koupí firmu ScanSafe zaměřenou na webovou bezpečnost

Společnost Cisco oznámila záměr koupit společnost ScanSafe, která se zaměřuje na webovou bezpečnost u řešení software jako služba (SaaS).

Cisco koupí firmu ScanSafe zaměřenou na webovou bezpečnost


S pomocí akvizice chce Cisco omezit možnost webových útoků u nové architektury „sítě bez hranic“, kterou společnost představila minulý týden. Dokončení akvizice v hodnotě 183 milionů dolarů se očekává do konce ledna roku 2010.

“Akvizice společnosti ScanSafe nám pomůže vybudovat bezpečnou architekturu sítě bez hranic, která bude kombinovat síťové a cloudové služby. Taková architektura umožní našim zákazníkům flexibilitu ve výběru takového modelu implementace, který bude nejlépe vyhovovat potřebám dané organizace při zachování ochrany před webovými útoky kdykoliv a kdekoliv,“ řekl Tom Gillis, vice prezident a ředitel divize Security Technology Business Unit ve společnosti Cisco.

Trh webové bezpečnosti každý rok rychle roste a do roku 2012 by měl dosáhnout objemu 2,3 miliard dolarů. Akvizice společnosti ScanSafe by měla úspěšně navázat na dřívější akvizice společnosti IronPort, čímž vznikne široké bezpečnostní portfolio zahrnující výkonná bezpečnostní zařízení IronPort a služby webové bezpečnosti od ScanSafe. Společnosti Cisco to umožní nabízet klasická, hostovaná i hybridní řešení webové bezpečnosti.

Podle dohody by mělo Cisco za společnost ScanSafe zaplatit 183 milionů dolarů. Dokončení akvizice se očekává do konce ledna roku 2010. Po dokončení akvizice bude tým společnosti ScanSafe začleněn do divize Security Technology Business Unit společnosti Cisco.

Komentáře